Başvurular

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bir süredir beklenen 500 işçi alım ilanını yayımladı. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan 500 işçi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların bilmeleri gereken tüm ayrıntı kısmı haberimizin detay kısmında aktarıyoruz. 

* TTK 500 işçi alım ilanı açık kadrolar,

* Alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen koşullar,

* İlana başvuru sürecine ilişkin tüm ayrıntılar

TTK 500 İŞÇİ ALIM İLANI YAYIMLANDI

TTK 500 işçi alımı için paylaşımı yaptığı açıklamasında şu bilgileri verdi. 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere alakalı hükümler kapsamı içinde Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası 500 işçi alımı yapılacak. 

Bu çerçeve bu 3 il ayrılan kadro kontenjan bilgileri şu biçimde,

* Zonguldak ili için 350 Pano-ayak üretim işçisi

* Bartın ili için 100 Pano-ayak üretim işçisi

* Karabük ili için 50  Pano-ayak üretim işçisi

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda bulunan kadro kontenjan detaylarının ardından kurum aracılığıyla yayımlanan diğer başvuru koşullarını siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TKK 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Şartları

İlana başvuruda bulunacak adaylar; İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, En az İlkokul mezunu olmak, İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, Askerlikle ilişiği olmamak, Zonguldak, Bartın yahut Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, şartlarını sağlamak zorundalar. 

BAŞVURULAR NEREYE, NE ZAMAN YAPILACAK?

İlanda bulunan kadrolar için tespit edilen başvuru koşullarına haiz olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığla Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bildirecekler. Başvurular; için adaylara 2 Mayıs tarihinden bu yana 5 iş günü süre verildi. 

TTK’nın Başvuru Açıklaması;

”Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde ekranlara gelecek olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın yahut Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

TTK ilan metninde bunun bunun yanında kura işlemlerine dair de bilgi verdi. Kurum kura işlemlerinin 23 Mayıs tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu