Başvurular

KPSS 60 puanı olanları sevindirecek haber: Belediye memur alımı yapacak!

KPSS 60 puanı olanları neşelendirecek haber: Belediye memur alımı yapacak!, iş başvuruları bölümünde KPSS 60 puanı olanları neşelendirecek haber: Belediye memur alımı yapacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. KPSS 60 puanı olanları neşelendirecek haber: Belediye memur alımı yapacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Başlıklar

KPSS 60 puanı olanları neşelendirecek haber: Belediye memur alımı yapacak!

Bursa İli Osmangazi Belediye Başkanlığı personel alımı için ilan verdi. Belediye aracılığıyla verilen ilanda KPSS en az 60 puanı şartı ile memur ve zabıta memuru alımı yapılacağı bildirildi. İşte belediyeye başvuru için açıklanan son tarih

Bursa – Osmangazi Belediye Başkanlığı aracılığıyla memur ve zabıta memuru kadroları için personel alım ilanı yayınlandı. KPSS en az 60 puana sahip olanların başvuru yapılabileceği gösterilen ilanda son başvuru tarihi 14 Haziran 2021 tarihi olarak altı çizildi. Zabıta memuru kadrolarına başvuranlar içinden seçilenler sözlü ve uygulamalı sınav ile belirlenecekken, memur kadrolarına seçilenler sözlü sınav ile belirlenecek.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında gösterilen puan çeşitlerinden, gösterilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında gösterilen şartların bunun yanında Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde bulunan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

 

BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

Başvuru sırasında;
a) Başvuru Formu Kurumumuzdan yahut Belediyemizin internet sayfasından (www.osmangazi.bel.tr) temin edilebilecektir.

b) Nüfus cüzdanı yahut kimlik kartının aslı yahut kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

c) Diploma yahut mezuniyet belgesinin aslı yahut noter onaylı örneği yahut e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

d) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı yahut noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

e) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

f) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

h) 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

a) Adaylar, başvuru esnasında istediğimiz belgeleri ile birlikte 07/06/2021 tarihinden 14/06/2021 gününe kadar (mesai saatleri içinde) Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 Osmangazi/ BURSA binası içinde kurulacak olan başvuru noktasına müracaatlarını yapabileceklerdir.

b) Elektronik ortamda, Belediyemiz ik@osmangazi.bel.tr internet adresine,

c) Şahsen yahut iadeli taahhütlü posta yolu ile Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No:10 Osmangazi/BURSA adresinde bulunan Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

d) Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda gösterilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Osmangazi Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne istediğimiz belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

e) Eksik bilgi ve belgelerle veya nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

f) Postadaki gecikmeler ve açıklamada gösterilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu