Başvurular

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor 2022

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor

Samsun ilimizde yer almakta olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi veya bilinen kısa adıyla OMÜ yayınlamış olduğu iş ilanı ile anlaşmali personel alımı yapacağını açıkladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ilan kapsamı içinde hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, eczacı, fizyoterapist, diyetisyen ve psikolog alımı gerçekleştirecektir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgilere haberimiz devamından varabilirsiniz.

 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı İlanı 2018
 • Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Başvuru Şekli, Yeri ve İstenilen Belgeler
 • Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı İlanı 2018

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre Samsun il ve ilçelerindeki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi’ne bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere anlaşmali personel alınacak olup, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde gösterilen şartları taşımak.
 • 657 Sayılı Kanunun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile nöbet usulü çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut yahut akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.
 • Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış yahut tecil ettirmiş olmak).
 • Son 1 (bir) yıl içinde anlaşmali personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmemiş olması yahut anlaşma dönemi içinde Bakanlar Kurulu kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmasini tek taraflı feshetmemiş olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.
ÜNVAN ADET ARANILAN NİTELİKLER
Hemşire 175 Hemşirelik Fakültesi veya Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü yahut Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknikeri

5 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

2 yıllık ön lisans mezunu olmak

Sağlık

Teknikeri

2 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknikeri

2 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

5 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Tekniker

3 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane yahut Cerrahi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

4 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Sağlık

Teknikeri

5 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Teknikeri yahut Paramedik Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak
Sağlık

Teknisyeni

6 Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği yahut İlk ve Acil Yardım Teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak
Sağlık

Teknikeri

2 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Eczacı 4 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak
Fizyoterapist 5 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak.
Diyetisyen 3 Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4 yıllık lisans programından mezun olmak.
Psikolog 3 Üniversitelerin Psikoloji Lisans programından mezun olmak

Başvuru Şekli, Yeri ve İstenilen Belgeler

Adayların bu ilanın yayım tarihinden bu yana 15 gün içinde;

 •  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Diploma yahut mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi,
 • 2016 KPSS; P3 puanını gösteren belge, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ikaznca KPSS şartı aranmamaktadır. Aday rakamının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bu pozisyon için yazılı ve/yahut sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup bunun bunun yanında açıklama yapılacaktır.
 • 1 adet resim ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.(Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

2016 KPSS P3(B) grubu puan sıralaması ardından asıl ve yedek adayların isimleri başvuru bitim tarihinden sonraki 5 (beş) iş günü içinde Personel Daire Başkanlığı aracılığıyla belirlenecektir. Yerleştirme sonuçları www.omu.edu.tr adresinde yayına girecektır. Asıl kazananlardan süresi içinde başvuran olmadığı takdirde yahut aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde bulunacağından bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır. Atanmaya hak kazanan adaylar sonuçların www.omu.edu.tr adresinde yayına girdiği tarihten bu yana 7 gün içinde İşe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak şahsen Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. İşe başlama için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile alakalı bilgilerin www.omu.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. Belirtilen zaman zarfında istediğimiz belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen adaylar haklarını kaybederler. Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda olduğu yahut herhangi bir biçimde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin anlaşmasi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir. Bu makalemizde Ondokuz Mayıs Üniversitesi aracılığıyla yapılacak olan personel alımı ilanı ile ilgili başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile ilgili geniş bir şekilde bilgilere yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan personel alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu