Başvurular

Kamuya Hizmetli, Şoför ve Devlet Memuru Alımı Yapılıyor

Kamuya Hizmetli, Şoför ve Devlet Memuru Alımı Yapılıyor, iş başvuruları bölümünde Kamuya Hizmetli, Şoför ve Devlet Memuru Alımı Yapılıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kamuya Hizmetli, Şoför ve Devlet Memuru Alımı Yapılıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kamuya Hizmetli, Şoför ve Devlet Memuru Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza buluşturmaya sürdürmekteuz. 

Bu haberimizin detay kısmında de siz okuyucularımız için Adli Tıp Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarını bir araya getirdik. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Öncelikle iki kurumda personel alımlarını memur statüsünde gerçekleştirecek ve alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

Bu bağlamda iki kurum aracılığıyla yayımlanan ilan metinlerinde bulunan detaylara göre, alım yapılacak kadro listesi şu biçimde, Memur, Şoför, Sağlık Personeli ve Hizmetli. 

KURUMLARA GÖRE KONTENJAN BİLGİLERİ

Haberimizin başında dile getirdiğimiz gibi söz konusu bu memur alımları Adli Tıp Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu aracılığıyla yayımlandı. İki kurum aracılığıyla yapılacak alımlara dair kadro ayrıntı kısmı şu biçimde,

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIM İLANI

Adli Tıp Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında toplam 71 memur alımı yapılacağı açıklamaldu. İlanlara başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru kılavuzunda adayların Makine Mühendisi, Kimya Mühendisi, Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), Hizmetli, Şoför, Biyolog, Laborant, Hemşire ve  Sağlık Teknikeri kadroları için başvuruda bulunabilecekleri bildirildi.

BBDK PERSONEL ALIM İLANI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), DPB üzerinden paylaşımı yaptığı personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan yapıldığını açıkladı. İlana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Bu adaylar başvurularını Şoför pozisyonu için gerçekleştirecekler. 

MEMUR ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken ilk koşullar; Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan genel başvuru koşullarından oluşuyor. Adayların bu koşulların bunun yanında bunun bunun yanında belirleyici olan özel koşulları sağlamaları isteniyor. 

Özel koşullar alım yapacak olan kurum aracılığıyla alım yapılacak pozisyona göre belirleniyor. Bu koşullar içinde KPSS, Yaş, Öğrenim, Deneyim, Yabancı Dil, Belge, Sertifika gibi koşullar yer alıyor. 

DMK’da bulunan genel başvuru koşulları ise şu biçimde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması neticesinde, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için ilanlara başvuru süreci sürdürmekte. Son başvuru tarihleri ise Adli Tıp Kurumu personel alım ilanı için 1 Nisan olarak bilgisi verildi. BDDK Şoför alım ilanına başvuru yapacak adaylar ise başvurularını 29 Mart tarihine kadar yapabilecekler. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İki kurum aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanları için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Adli Tıp Kurumu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu