Başvurular

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı, iş başvuruları bölümünde Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) resmi gazete üzerinden bir ilan yayımlayarak kadrosunda bulunan personel açığı bulunan birimlerine alım yapacağını açıkladı. KDK aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında bulunan açık kadrolar, KPSS ve eğitim şartları ile diğer ayrıntı kısmı siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz.

KDK KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

KDK aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında farklı branşlarda Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı ilan edildi. İlana alakalı lisans bölümlerinden mezun ve KPSS’den en az 80 almış adayların başvuruları kabul edilecek. İşte o lisans bölümleri.

Genel Uzman Yardımcısı Kadrosu (9 Personel Alımı Yapılacak); Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden mezun adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Bilişim Uzman Yardımcısı Kadrosu (2 Personel Alımı Yapılacak); Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden olmak.

Hukuk Uzman Yardımcısı Kadrosu (2 Personel Alımı Yapılacak); Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden mezun olmak.

İstatistik Uzman Yardımcısı Kadrosu (2 Personel Alımı Yapılacak); Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fen fakültelerinin yahut fen-edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden mezun adaylar başvuru yapabilecekler. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu İlanları olarak yukarıda öğrenim ve KPSS şartını sağlayan adayların için diğer başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. İşte o koşulları;

İlana başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde bulunan genel şartları taşıması ve ilan edilen kadrolar için tespit edilen öğrenim şartlarını sağlaması gerekiyor. ÖSYM aracılığıyla 2017 ve 2018 senelerında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS A Grubu) alakalı puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü saygınlığıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olması (1/1/1984 tarihinde yahut bu tarihten sonra doğmuş olmak) ve Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması, gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

KDK aracılığıyla tespit edilen tüm başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 25 Şubat tarihi ile 11 Mart tarihleri içinde yapacaklar. Başvurular, elektronik ortamda “www.kgk.gov.tr” adresinde bulunan “Sınav Başvuru Formu”nun, yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapılacaktır.

KDK aracılığıyla yayımlanan ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu