Başvurular

Kadın- Erkek 150 İtfaiye Eri Alımı Başladı! O Belediye Şartları Açıkladı!

Kadın- Erkek 150 İtfaiye Eri Alımı Başladı! O Belediye Şartları Açıkladı!, iş başvuruları bölümünde Kadın- Erkek 150 İtfaiye Eri Alımı Başladı! O Belediye Şartları Açıkladı! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kadın- Erkek 150 İtfaiye Eri Alımı Başladı! O Belediye Şartları Açıkladı! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kadın- Erkek 150 İtfaiye Eri Alımı Başladı! O Belediye Şartları Açıkladı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. Resmi internet sitesinde yayınlana ilana göre hem kadın hem de erkek 150 itfaiye eri alımları başladı. Şartlara uyan adaylar için ilana başvurular 1 Kasım’da ekranlara gelecek ve 12 Kasım’a kadar sürecektir. Başvuru kılavuzunda gösterilen belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA adresine şahsen müracaat ederek başvuru süreci tamamlanacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

• Türk Vatandaşı olmak, • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

• Adaylar için Askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak yahut Askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,

• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli bulunmamak,

• İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartların taşımak,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu