Başvurular

28 Şehir 90 İlçe 4 Bin 250 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

28 Şehir 90 İlçe 4 Bin 250 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde 28 Şehir 90 İlçe 4 Bin 250 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 28 Şehir 90 İlçe 4 Bin 250 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

28 Şehir 90 İlçe 4 Bin 250 TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

TYP personel alım ilanları kapsamı içinde yeni alım ilanları yayımlandı. İŞKUR aracılığıyla adaylara açıklamalan Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanları 18 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Bu şehirde bulunan kamu kurumları bünyelerine yapılacak olan alımlar için bilinmesi gereken ayrıntı kısmı haberimizin detay kısmında aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında alım yapacağını açıklayan kamu kurumlarının olduğu şehirler içinde, İstanbul, Ağrı, Karaman, Rize, Bartın, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt, Mardin Yalova, Çankırı, Ardahan, Amasya, Hatay, Eskişehir, Bitlis, Kilis, Konya yer alıyor. 

Ayrıca söz konusu alım ilanlarında bu şehirlerde bulunan ilçelerede çok sayıda TYP personeli alımlarının bulunacağı bildirildi. Alım yapılacak ilçe sayısı ise 90’dan fazla.

TYP PERSONEL ALIMI KADRO DETAYLARI

TYP personel alımları bilindiği gibi il yahut ilçelerde bulunan hastaneler, adliyeler, müftülükler, il orman, tarım, sağlık, eğitim müdürlükleri, bakalıklara, belediyelere bağlı birimler, okullar, il özel idareleri, bakanlık birimleri gibi kurumlara gerçekleştiriliyor.

Bu kurumlara belirli süreli olarak gerçekleştirilen alımlar ise MEB bakım onarım ve temizlik, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın muhafaza edilmesi, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Ağaçlandırma kadrolarına yapılıyor.

TYP ALIM KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan vatandaşlar İŞKUR’da ilan edilen koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Bu koşullar sabit olup koşullara haiz olan adayların tamamı ilanlara başvuru yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP PERSONEL ALIM İLANI

Bu alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda verilen sayfada bulunan bağlantıya tıkladıklarında açılan sayfada bulunan şehir bölümüne göre arama yapabilirler. Adaylar direk ara butonuna basarlarsa ilanların tamamını görüntüleyebilirler. 

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu