Başvurular

En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları

En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları, iş başvuruları bölümünde En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

En Az Lise Mezunu Adayların Başvurabileceği KPSS’li/KPSS’siz Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet kurumları çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımları yapılıyorlar. Çeşitli meslek gruplarında yapılacak olan bu alımlar adaylara Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu yahut kurumların kendi internet siteleri üzerinden açıklamaluyor. 

Kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan bu alım ilanlarında farklı kadrolar olmasından dolayı çeşitli eğitim düzeylerinden mezun adaylar için ilanlar yer alıyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizin detay kısmında siz okuyucularımıza en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kamu ilanlarını bir araya getirdik. 

EN AZ LİSE MEZUNU ADAYLAR İÇİN KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Devlet kurumları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına dair haberimizin başında, ilanların farklı platformlar üzerinden yayımlandığını duyurmuştuk. 

Halen başvuru süreci devam eden ilanları da siz değerli okurlarımıza bu çerçevede aşağıda aktarıyoruz. 

İŞKUR Kamu Grubu Personel Alım İlanları

İŞKUR üzerinden açıklamalan kamu grubu personel alım ilanlarında memur kadrolarının yanında işçi kadrolarıda yer alıyor. Bu ilanlarda adaylardan en az lise mezunu olmanın yanında KPSS şartı da talep edilebilir. 

Burada dikkat edilecek en mühim husus ilanların kısa süreli açıklamalması. İlanlar her gün güncellendiğinden adayların gün aşırı ziyaret etmelerinde yarar var. 

İŞKUR Kurum Dışı Personel Alım İlanları

Belediye Başkanlıkları, İl Özel İdareleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Bakanlıklar ve Bakanlıklara Bağlı Alt Birimler, Kazı Başkanlıkları, Belediyelere Bağlı Birimler ve bu tür kurumlar aracılığıyla ilanlardan meydana gelir. 

İlanların hemen hemen tamamına yakını KPSS’siz yayımlanır. Belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarının çok sık olduğu bu alanda her eğitim düzeysinden mezun adaylar için ilanlar yer alır. 

DPB İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla açıklamalan personel alım ilanlarında ise lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği; kadrolu memur, anlaşmali personel, KPSS B grubu merkezi ve kurumsal kamu personeli alım ilanları ile sürekli olarak işçi alım ilanları yer alıyor. 

Bu alım ilanlarında KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS’siz personel alım ilanları yer alıyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Genel olarak ilanların yayımlandığı platforma göre bilgiler verdiğimiz alımlara dair tüm ayrıntılara aşağıda bulunan bağlantılar üzerinden varabilirsiniz.

DPB personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR kurum dışı personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanları için bizleri takip edin.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu