Biyografiler

Yılmaz Erdoğan kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Yılmaz Erdoğan kimdir, biyografi kategorimizde 4 Kasım 1967 doğumlu ve mesleği Yazar olan Yılmaz Erdoğan biyografisini paylaşalım istedik. Yılmaz Erdoğan kimdir?, Yılmaz Erdoğan nereli?, Yılmaz Erdoğan kaç yaşında, tüm detaylar Yılmaz Erdoğan biyografi makalemizde..

Başlıklar

Yılmaz Erdoğan kimdir? – Biyografisi

Yılmaz Erdoğan

4 Kasım 1967 senesinde Hakkari’de dünyaya gelmiş Kürt kökenli Türk oyuncu, senarist ve yönetmendir, Yılmaz Erdoğan… Bir döneme damga vurmuş ‘Umut Taksi’ dizisi ve  ‘Olacak O Kadar’ adlı çok bi hayli beğeni alan Türk programlarının senaristliğini üstlenmiştir. Vizontele’nin senaristliği ve yönetmenliğini de yapması üzerine Türk Sinema kültüründe adından çok fazla bahsettirmiştir. Yılmaz Erdoğan’ın çocukluk çağlarının ise Ankara Aydınlıkevler’de geçtiği bilinmekte. İlkokul, ortaokul ve liseyi Aydınlıkevler’de tamamlayan sanatçının İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği kazanmış olduğu fakat lisans eğitimini yarıda bıraktığı edinilen bilgiler içinde bulunmakta. Üniversite yaşamına devam etmeyen sanatçı bu senelerda İstanbul’da Ferhan Şensoy’un kurmuş olduğu ‘Nöbetçi Tiyatro’ kadrosunda bulunan yer almayı tercih ettiği kendisi aracılığıyla belirtiliyor. Burada kendini tamamen oyun yazarlığına adayan Yılmaz Erdoğan bir çok televizyon programının ve dizilerinin konusunu yazdığı ile ilgili bilgiye sahibiz. Bunun yanı sıra bir çok tiyatro oyununu da hem yazıp yöneten Erdoğan’ın kendisine ait şiirleri ve kitapları da bulunmaktadır. Yılmaz Erdoğan’ın Ak Parti Hükümeti tarafınca açıkladığı, barış sürecini yönetecek bireyler içinde olduğu da bildirilmişti. Gelin bakalım Yılmaz Erdoğan ile ilgili daha neler öğrenebileceğiz…

Yılmaz Erdoğan’ın Boyu Kaçtır?

Yılmaz Erdoğan’ın 177 cm olduğu bilinmekte. Lakin bazı kaynaklarda 178 cm olarak geçmektedir.

Yılmaz Erdoğan Kaç Kilo?

Ünlü senaristin 73 kg ağırlığında olduğunu bilmekteyiz.

Yılmaz Erdoğan’ın Burcu Nedir?

Kasım ayında dünyaya geldiğu bilinen sanatçının Akrep burcu olduğu bilinmekte.

Yılmaz Erdoğan’ın Eğitimi Nedir?

İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara Aydınlıkevler’de devlet okullarında tamamlayan sanatçı; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini kazanmış fakat diplomasını alamamıştır. Üniversite çağlarında tiyatroya, yazarlığa ve şiire merak salan sanatçı, kendisini bu alanlarda açılan kurslarda eğitmeyi başarmıştır.

Yılmaz Erdoğan’ın Kimlerle Evlenmiştir?

Yılmaz Erdoğan; 1993-1998 senelerı içinde Sanem Oktar’la evli kalmıştır. İlk evliliğini sonlandıran başarılı sanatçının 2006-2018 senelerı içinde ünlü oyuncu Belçim Bilgin’le evli kalmıştır ve 2018’de bu evliliği anlaşmalı olarak bitirmişlerdir.

Yılmaz Erdoğan’ın Çocuğu Var Mı?

Yılmaz Erdoğan’ın Sanem Oktar ile olan evliliğinden Berfin isminde bir kızı bulunmaktadır. Belçim Bilgin ile yapmış olduğu evlilikten ise Rodin isimli bir erkek çocuğu bulunmakta.

Yılmaz Erdoğan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler Hangileridir?

Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı bir çok dizi ve film bulunmakta. Bakınız;

Olacak O Kadar

Haşlama Taşlama

Umut Taksi

İnce İnce Yasemince

Bir Demet Tiyatro

Vizontele

Vizontele Tuuba

Bana Bir Şeyhler Oluyor

Organize İşler

Kalpsiz Adam 

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Bir Zamanlar Anadolu’da

Neşeli Hayat

Word With Gods

The Water Diviner

8 saniye

Tatlım Tatlım

Ekşi Elmalar

Kelebeğin Rüyası

Güzel Adam Süreyya…

Yılmaz Erdoğan’ın Kitapları Nelerdir?

Laz Bakkal ile Tombalak

Feriştah’ın Fantezileri

Cebimde Kelimeler

Hijyenik Aşklar

Hüzünbaz Sevişmeler

Yılmaz Erdoğan Esasen Nerelidir?

Yılmaz Erdoğan aslen Hakkari’lidir.

Yılmaz Erdoğan’ın Kardeşleri Kimlerdir?

Deniz Erdoğan isminde bir kızkardeşi mevcuttur. Aynı zamanda Gülben Ergen’in eski eşi Mustafa Erdoğan’ın abisidir.

Yılmaz Erdoğan’ın Kullandığı Sosyal Medya Hesapları Hangileridir?

Yılmaz Erdoğan aşağı yukarı her ünlü gibi en fazla instagram kullanmayı tercih ediyor. İnstagramda, yilmaz.erdogan adıyla bulunmakta.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu