Biyografiler

Vedat Milor kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Vedat Milor kimdir, biyografi kategorimizde 10.10.1955 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan Vedat Milor biyografisini paylaşalım istedik. Vedat Milor kimdir?, Vedat Milor nereli?, Vedat Milor kaç yaşında, tüm detaylar Vedat Milor biyografi makalemizde..

Vedat Milor kimdir? – Biyografisi

Vedat Milor

10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Oktay Milor’dur. 13 yaşındayken Galatasaray’da yatılı okumaya başlamış ve liseyi Galatasaray Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirmiştir. London School of Economics’te eğitim gördükten sonra doktorasını Amerika’da Kaliforniya Üniversitesi Sosyoloji üzerine yapmıştır. 1986 senesinde doktora tezi için bir yıl kadar Fransa’da kaldı ve yazdığı tez American Sociological Association aracılığıyla senenin en iyi tezi seçilmiştir. 1991 senesinde Dünya Bankası’nda işe başladı ve 2 sene çalıştı. Bir süre Stanford Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi almıştır. Daha sonra Türkiye’ye geldi İstanbul Koç Üniversitesi’nde ülkeler arası ilişkiler dersleri verdi. NTV’de prime time’da ‘’Vedat Milor’la Tadı Damağında’’ adlı programda sunuculuk yaptı. 2005 senesinden beri Milliyet gazetesinde yazmaya sürdürmekte. Atlanta’da yaşayan Milor, sürekli olarak çekim ve geziler için Türkiye’ye gidip gelmektedir.

Vedat Milor Ne Zaman Doğdu?

10 Ekim 1955 tarihinde doğmuştur.

Vedat Milor Boyu Kaç?

174 cm boyundadır.

Vedat Milor Kaç Kilo?

81 kilogram ağırlığı civarındadır.

Vedat Milor Kaç Yaşında?

Milor 65 yaşındadır.

Vedat Milor Eşi Kim?

Vedat Milor’un eşi Linda S.Milor’dur.

Vedat Milor Ailesi? 

Babası Oktay Milor’dur.

Vedat Milor Burcu Ne?

10 Ekim tarihinde dünyaya geldiğu için terazi burcudur.

Vedat Milor Nereden Mezun?

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü tamamlamıştır. London School of Economics ve Kaliforniya Üniversitesi Sosyoloji’yi bitirmiştir. Ayrıca Stanford Üniversitesi’nde hukuk eğitimi almıştır.

Vedat Milor Çocuğu Var Mı?

Ceylan Handan Milor isminde bir kızı mevcuttur.

Vedat Milor Sunduğu Programlar?

2005- Vedat Milor’la Tadı Damağımda

Vedat Milor Kitapları?

İstanbul 100 Lokanta

Vedat Milor Nerede Doğdu?

Milor İstanbul’da doğmuştur.

Vedat Milor Esasen Nereli?

Esasen Konyalıdır.

Vedat Milor Instagram Hesabı?

487 bin takipçili hesabı @vmilor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu