Biyografiler

Murat Daltaban kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Murat Daltaban kimdir, biyografi kategorimizde 1966 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Murat Daltaban biyografisini paylaşalım istedik. Murat Daltaban kimdir?, Murat Daltaban nereli?, Murat Daltaban kaç yaşında, tüm detaylar Murat Daltaban biyografi makalemizde..

Başlıklar

Murat Daltaban kimdir? – Biyografisi

Murat Daltaban (Arıza Dizisi)

Murat Daltaban Türk dizi,film ve tiyatro oyuncularındandır. Bugüne kadar oynadığı bir çok dizi ve filmde sert ve sivri karakterlerle özdeşleşmiştir. Beren Saat ve Engin Akyürek’in başrolünde oynadığı Fatmagül’ün Suçu Ne? Adlı dizide avukat Münir karakteri ile akıllara elde etmiştir. Burada kötü bir karaktere hayat veren Murat Daltaban’ı seyirciler daha yakında zamandan tanımak istemiştir.Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin yayına girdiği zamanlarda kendisi ile ilgili bir çok röportaj kaleme alınmıştır. Köklü bir tiyatroculuk geçmişi olan Murat Daltaban bunun yanı sıra bir çok tiyatro oyununun yönetmen koltuğunda da yer alıyor. Herkesin yakında zamandan tanımaya çalıştığı Murat Daltaban.2ı bizde sizler içi kaleme aldık. Murat Daltaban kimdir? Nerelidir? Yaşı,boyu,burcu,kilosu nedir? Oynadığı diziler hangileridir? Ödülleri nelerdir gibi bir çok soru ve yanıt siz değerli okurlarımız için derlenen makalemizde…

Murat Daltaban Mesleği Nedir?

 Murat Daltaban Türk dizi sektörü ve tiyatro oyunculuğuna senelerca emek vermiş bir oyuncudur. Aynı zamanda tiyatroculuk geçmişi epeyce bir köklü olmasına bağlı olarak tiyatro yönetmenliği de yapmaktadır.

Murat Daltaban Ne Zaman Doğdu?

Oyuncunun doğum tarihi ile ilgili gün ve ay olarak net bir tarih veremiyoruz. Lakin kendisi 1966 senesinde doğmuştur.

Murat Daltaban Boyu Kaç?

Ünlü oyuncu Murat Daltaban’ın boyunun 182 santimetre uzunluğunda olduğu bilinmekte.

Murat Daltaban Kaç Kilo?

Sevilen oyuncu Murat Daltaban 79 kilo ağırlığındadır.

Murat Daltaban Kaç Yaşındadır?

1966 senesinde dünyaya geldiğunu bildiğimiz Murat Daltaban 2022 yılı itibari ile 54 yaşındadır.

Murat Daltaban Hangi Burç?

Murat Daltaban’ın burcu Boğa’dır.

Murat Daltaban Eşi Kimdir?

Ünlü oyuncu Murat Daltaban’ın eşi de kendisi gibi  tiyatro sektörüne senelerca emek veren Özlem Daltaban’dır. DOT’un kurucularındandır. Aynı zamanda tiyatro prodüktörü olarak mesleğini icar etmektedir.

Murat Daltaban Doğal Göz Rengi Nedir?

Murat Daltaban’ın doğal göz rengi kahverengi olarak bilinmekte.

Murat Daltaban Tam Doğum Adı Nedir?

Üç ismi olduğu bilinen oyuncunun kimliğinde bulunan tam doğum adı Murat İsmail Rauf Daltaban’dır.

Murat Daltaban Nereden Mezun Oldu?

Ünlü oyuncu Murat Daltaban iki üniversite mezunu olduğu bilinen ünlüler içinde yer alıyor. İlk olarak Ankara’da bulunan Türkiye’nin köklü üniversitelerinden Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Maden Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. Lakin kariyerini oyunculuk üzerine şekillendirmek istemiştir.Bu nedenle Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur.

Murat Daltaban Doğum Yeri Neresidir?

Oyuncunun doğum yerinin Ankara olduğunu söylemek olabilecek.

Murat Daltaban Rol Aldığı Diziler Nelerdir?

Fatmagül’ün Suçu Ne?

Çoban Yıldızı

Poyraz Karayel

Hicran Yarası

Menekşe ile Halil

Çakalların İzinde

Yalan Mı?

Ay Işığı’nda Saklıdır

Nisan Yağmuru

Hüznün Yüzü

Kınalı Kar

Eski Hikaye

Ağır Roman

Bir Mucize Olsun

Ödülleri Neler?

Ünlü oyuncu ve yönetmen Murat Daltaban’ın Türkiye’de oyunculuk alanında bir çok ödüle layık görüldüğü bilinmekte. Lakin kendisi ülkemize de uluslar arası bir ödül kazandırmıştır. Oyuncunun  yönetmen koltuğunda oturduğu Gergedanlar adlı oyunu, İskoçya’nın Edinburgh kentinde bulunan  ödül kurumundan şereflendirilmiştir.

Sosyal Medya Hesapları Neler?

Murat Daltaban’ın instagram,twitter ve facebook hesapları yer alıyor.  İnstagramda  412 gönderi,3381 takipçi ve @muratdaltaban kullanıcı adıyla bilinmekte.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu