Biyografiler

Tuğba Yurt kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Tuğba Yurt kimdir, biyografi kategorimizde 02.09.1987 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Tuğba Yurt biyografisini paylaşalım istedik. Tuğba Yurt kimdir?, Tuğba Yurt nereli?, Tuğba Yurt kaç yaşında, tüm detaylar Tuğba Yurt biyografi makalemizde..

Başlıklar

Tuğba Yurt kimdir? – Biyografisi

Tuğba Yurt

Tuğba Yurt Kimdir?

Şarkıcı Tuğba Yurt 2 Eylül 1987’ de Belçika’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen İstanbullu olan aile Tuğba Yurt 1 yaşındayken İstanbul’ a geri döndü. İstanbul’da büyüyen Tuğba Yurt üniversite için Bursa’ya gitti. Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Klasik Batı Müziği Bölümü okudu ve buradan mezun oldu. Üniversite senelerında Bursa Senfoni Orkestrası’nda Viyola çaldı ve yurt dışına giderek çeşitli konserlerde yer aldı. İlk olarak 2013 senesinde 3 Adım Müzik adıyla yayına sunulan “Aşka Emanet” albümünü çıkardı. Bu albümde bulunan “Ağır Yaralı” şarkısına klip çekti. Daha sonra 2014 ‘te Sezen Aksu’nun yazdığı “Sakin Ol” şarkısına dile getirdi ve Doğukan Manço, Murat Cemcir ve Seda Bakan gibi ünlülerle klip çekti. Bu klip internette en fazla izlenen klip oldu. Ardından Gökhan Özen’in şarkısı olan “Aşk Sanmışız’ı seslendirdi. Ardından Sezen Aksu’nun şarkısı “Oh Oh”, Osman Hekimoğlu şarkısı “Aklımda Sorular Var”adlı şarkıları seslendirdi. Yakın gelecekte ise “Güç Bende Artık” ve “Destur” şarkılarını çıkardı. Daha bir çok şarkı söyleyen ve single çıkaran Tuğba Yurt bir çok ödüle layık görüldü.

Tuğba Yurt Nereli?

Şarkıcı Tuğba Yurt aslen İstanbulludur.

Tuğba Yurt Kaç Yaşında?

Tuğba Yurt 33 yaşındadır.

Tuğba Yurt Boyu Kaç?

Güzel şarkıcı Tuğba Yurt 1.63 cm boy uzunluğuna sahiptir.

Tuğba Yurt Kilosu Kaç?

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt 51 kilo ağırlığındadır.

Tuğba Yurt Burcu Ne?

Şarkıcı Tuğba Yurt terazi burcu kadınıdır.

Tuğba Yurt Sevgilisi Var Mı?

Güzel şarkıcı Tuğba Yurt Enver Cenk Şahin ile bir süredir aşk yaşıyor. Enver Cenk Şahin’in Almanya’da FC St. Pauli takımında oynadığı bilinmekte.

Tuğba Yurt Nereden Mezun?

Şarkıcı Tuğba Yurt Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Batı Müziği Bölümü’nden mezun oldu. Okul senelerında Bursa Senfoni Orkestresı’nda Viyola çaldı.

Tuğba Yurt Şarkıları?

Aşka Emanet 
Sakin Ol
Aşk Sanmışız
Oh Oh 
Aklımda Sorular Var
Güç Bende Artık
Destur
İnceden İnceden
Yine Sev Yine
Masal
Güller Ülkesi Film Müziği
Ağır Yaralı
Taş Yürek
Geliyo Geliyo

Tuğba Yurt Aldığı Ödüller?

 Tuğba Yurt 2014 senesinde “Sakin  Ol” şarkısıyla 20. İstanbul Fm Altın Ödülleri’nde En İyi Cover Ödülü aldı.
2015 senesinde “Sakin Ol” şarkısıyla Yakın Doğu Üniversitesi 5. Video Müzik Ödülleri’nde Yılın En İyi Cover’ı Ödülü aldı. 
2015 senesinde 6. KTÜ Medya Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ve “Sakin Ol” şarkısıyla Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı Ödülü’nü aldı.
2015 senesinde Dijital Dünyanın Enleri Ödülleri’nde Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı Ödülü ve İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Pop Sanatçısı Ödülü aldı.

Tuğba Yurt Instagram Hesabı?

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt ‘un 501.2 bin takipçili Instagram hesabı adresi: @tugbayurt

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu