Biyografiler

Celal Al kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Celal Al kimdir, biyografi kategorimizde 15 Ağustos 1982 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Celal Al biyografisini paylaşalım istedik. Celal Al kimdir?, Celal Al nereli?, Celal Al kaç yaşında, tüm detaylar Celal Al biyografi makalemizde..

Celal Al kimdir? – Biyografisi

Celal Al (Kuruluş Osman Dizisi Abdurrahman)

Celal Al, Mehmet Bozdağ’ın yapımcı olduğu ve senaristliğini yaptığı, Metin Günay’ın ise yönetmenliğini gerçekleştirdiği unutulmaz olaylardan esinlenerek kurgulanan ATV ekranlarının bi hayli beğeni alan dizisi Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez,Ragıp Savaş ve İsmail Hakkı Ürün başrolleri paylaşıyor.

Dizide Ertuğrul Gazi’nin silah arkadaşı ve Aydos kalesinin fatihi Abdurrahman Alp kişiliğini ise Celal Al canlandırıyor.Celal Al 15 Ağustos 1982 tarihinde Artvin’de dünyaya gözlerini açtı.Artvin’de ilk,orta ve lise eğitimi aldıktan sonra üniversite için İstanbul’a geldi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Oyunculuk eğitimi aldı ve buradan mezun oldu.

İlk kez 2012 senesinde Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle kameralar karşısına geçen Celal Al bu dizide gösterdiği oyunculuk ile çok beğenildi ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Daha sonra TRT 1 ‘de yayına giren tarihi dizi Diriliş Ertuğrul’da da rol aldı ve yine epey bir beğenildi.

Celal Al Esasen Nereli?

Oyuncu aslen Artvinlidir.

Celal Al Kaç Yaşında?

Oyuncu Celal Al 38 yaşındadır.

Celal Al Boyu Kaç?

Oyuncu Celal Al 1.85 cm boy uzunluğundadır.

Celal Al Kilosu Kaç?

oyuncu 87 kilo civarı ağırlığındadır.

Celal Al Burcu Ne?

Oyuncu Celal Al aslan burcudur.

Celal Al Nereden Mezun Oldu?

Oyuncu Al İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Oyunculuk Bölümü okudu.

Celal Al Eşi Kim?

Oyuncu 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nikah şahidi olmasıyla dünya evine girdi.

Celal Al Instagram Hesabı?

533 bin takipçili Instagram adresi:@celalall

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu