Başvurular

TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor

TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor, iş başvuruları bölümünde TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor

Milli Savunma Bakanlığı, kendisine ait Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden bir ilan yayımlayarak askeri personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

Genelkurmay Başkanlığı ise sivil memur alımı için Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden bir açıklama yayımlamıştı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yapılacak bu askeri personel alımı ile sivil memur alım ilanına dair ayrıntı kısmı sizlerle paylaşmak istedik. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) askeri personel alımı için hem kendisine ait internet sayfası üzerinden hemde DPB’den bir açıklama yayımlamıştı. Yayımlanan bu açıklamada en ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği 13 bin anlaşmali er alımı yapılacağı açıklanmıştı. 

MSB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında yaş, askerlik ve diğer koşullara ilişkin de mühim şartlar yer alıyor. Bu şartlar; 

MSB aracılığıyla ilan edilen anlaşmali er alım ilanı için , En az ilköğretim yahut yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne nedenle olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde önceden subay, astsubay, uzman jandarma yahut uzman erbaş, anlaşmali erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmakTaksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay yahut daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak, genel şartları yer alıyor. 

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1994 tarihi ve ardından doğmuş olmak, Askerlik hizmetine başlamamış yahut askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar için 01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri içinde doğmuş olmak,

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI SİVİL MEMUR ALIMI

Genelkurmay Başkanlığı ise Devlet Personel Başkanlığı üzerinden paylaşımı yaptığı bir açıklama ile KPSS puanı sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını açıkladı.

Uzman Personel pozisyonuna yapılacak memur alım ilanı için talep edilen belli başlı koşullar şunlar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu yönünden; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 sonrası doğumlu olmak).

İlana lisans mezunu adaylar başvuru yapacağından adayların KPSSp03 pun türünden en az 70 almış olmaları isteniyor. 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu ilanlara dair başvuru ayrıntı kısmı için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

MSB anlaşmali er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Genelkurmay Başkanlığı memur alım ilanı için TIKLAYINIZ
 

Personel alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu