Biyografiler

Tolga Akkaya kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Tolga Akkaya kimdir, biyografi kategorimizde 01 Ocak 1985 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Tolga Akkaya biyografisini paylaşalım istedik. Tolga Akkaya kimdir?, Tolga Akkaya nereli?, Tolga Akkaya kaç yaşında, tüm detaylar Tolga Akkaya biyografi makalemizde..

Tolga Akkaya kimdir? – Biyografisi

Tolga Akkaya (Kuruluş Osman Dizisi Dumrul)

Tolga Akkaya ( Kuruluş Osman Dizisi Dumrul ) Kimdir?

Tolga Akkaya Ordu’da dünyaya gelmiştir. Almanya’da yaşayan oyuncu ve yönetmen Tolga Akkaya, yaptığı aksiyon filmleriyle büyük ses getiren Akkaya, uzun seneler gece kulüplerinde güvenlik görevlisi olarak çalıştı. Oyunculuk yada yönetmenlik üzerine eğitim almayan Tolga Akkaya kendi olanaklarıyla film yapma metotlarıni  öğrenmiştir. İş kariyerini profesyonelliğe taşıyan Akkaya, AKTO Film Şirketi’ni kurdu. İnternet üzerinde kısa süre de popülerlik yakaladı. Boks ve güreş alanlarında kabiliyeti olan Akkaya,  eyalet şampiyonlukları mevcuttur. Bu alanda mühim şampiyonluklar elde etmiştir.

AKTO  Film Şirketinin kurucusu olan oyuncu bir çok çalışmada yer almıştır. Televizyon sektöründe yer almasa da oynadığı bazı sinema filmleri mevcuttur. ‘’ Tanak’’ ve ‘’ Kan Sevdası’’ isimli sinema filmlerinde büyük beğeni aldı.

Bugünlerde ise ATV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘’ Kuruluş Osman’’  dizisinde ‘’ Dumrul’’ kişiliğine hayat vermektedir. Televizyon sektöründe herhangi bir karaktere hayat vermese de yalnızca sinema filmlerindeki performansı ile bu sektörde kendine bir yer bulmuştur. İlk dizi macerası olan Kuruluş Osman dizisinde başarı ile oynadığı Dumrul kişiliği ile seyircilerin aklında kalmayı başarmıştır. Bu diziden sonra sosyal platform üzerinden de takipçi sayısı hızla artmıştır, bir kitleye sahip olmuştur. 

Tolga Akkaya Esasen Nereli?

Oyuncu aslen Orduludur.

Tolga Akkaya Doğum Tarihi?

01 Ocak 1985  senesinde gözlerini açmıştır.

Tolga Akkaya Boyu Kaçtır?

1,85 cm boy uzunluğundadır.

Tolga Akkaya Kilosu Kaçtır?

90 kg ağırlığındadır.

Tolga Akkaya Kaç Yaşında?

1985 doğumlu oyuncu 2022 yılı itibariyle 35 yaşındadır.

Tolga Akkaya Sevgilisi Kimdir?

Bilinmiyor.

Tolga Akkaya Burcu Ne?

Başarılı oyuncu Oğlak burcudur.

Tolga Akkaya Ailesi?

Bilinmiyor.

Tolga Akkaya Oynadığı Diziler?

2022- Kuruluş Osman

Tolga Akkaya Oynadığı Filmler?

2022- Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Tolga Akkaya Instagram Hesabı?

Kullancı adı @0ktagon olan oyuncunun 40,7 bin takipçisi mevcuttur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu