Biyografiler

Ahmet Kural kimdir, Ahmet Kural Biyografi

Ahmet Kural kimdir, biyografi kategorimizde 10.11.1982 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Ahmet Kural biyografisini paylaşalım istedik. Ahmet Kural kimdir?, Ahmet Kural nereli?, Ahmet Kural kaç yaşında, tüm detaylar Ahmet Kural biyografi makalemizde..

Başlıklar

Ahmet Kural kimdir? – Biyografisi

Ahmet Kural

Oynadığı ufak rollerle oyunculuk yaşamına başlayan fakat ardından aldığı oyunculuk eğitimleriyle bi hayli tanınan Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 senesinde dünyaya gelmiştir. Kütahya doğumlu olan ünlü oyuncu, başrolünde oynadığı dizi ve filmlerle, doğal oyunculuğu ve özel yaşamı ile da bi hayli tanınıyor. İlkokul ve lise eğitimlerini Antalya’da tamamlayan ünlü oyuncu üniversite için şehir tercihini Konya’dan yana kullanmıştır. Konya’da bulunan köklü üniversitelerden olan Selçuk Üniversitesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema lisansını bitiren ünlü oyuncu, hemen ardından Ankara’ya taşınmıştır. Bilkent Üniversitesi’nde aynı lisans bölümü üzerinden yüksek lisansını bitirdi. Yakın arkadaşı Murat Cemcir ile yolları kesiştikten hemen sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı ve burada ki eğitimlerini başarı ile bitirdi. Tüm yönleri ile Ahmet Kural kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Boyu, burcu, kilosu nedir gibi merak etiğiniz tüm sorular ve yanıtları sizlerle…

Ahmet Kural Ne Zaman Doğdu?

Sevilen komedi oyuncusu Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 senesinde dünyaya merhaba demiştir.

Ahmet Kural Boyu Kaç?

Ünlü oyuncu Ahmet Kural’ın boy uzunluğu 173 santimetredir.

Ahmet Kural Kaç Kilo?

Ünlü oyuncu Kural, 69 kilogram ağırlığındadır.

Ahmet Kural Kaç Yaşında?

1982 senesinde dünyaya gözlerini açan Ahmet Kural, 2022 yılı itibari ile 38 yaşındadır.

Ahmet Kural Sevgilisi Kim?

Eski sevgilisi Sıla ile ayrılığının hemen ardından yeni bir aşka yelken açtığı isim Çağla Gizem Çelik’tir.

Ahmet Kural Burcu Ne?

10 kasımda dünyaya gözlerini açan genç oyuncu Ahmet Kural’ın akrep burcu erkeği olduğu bilinmektedir.

Ahmet Kural Nereden Mezun?

Sevilen genç oyuncu Ahmet Kural’ın Konya Selçuk Üniversitesi’nden mezun olduğu bilinmektedir. Burada bitirdiğı lisans eğitimi ise Radyo Televizyon Sinema’dır. Oyuncu Kural, yüksek lisans eğitimini ise Bilkent Üniversitesi2nde tamamlamıştır.

Ahmet Kural Nerede Doğdu?

Ekranların bi hayli beğeni alan yüzü Ahmet Kural, Kütahya Dumlupınar’da dünyaya gelmiştir.

Ahmet Kural Göz Rengi Ne?

Ahmet Kural kahverengi göz rengine sahiptir.

Ahmet Kural Esasen Nereli?

Ahmet Kural hem anne hem de baba aracılığıyla Ankaralıdır.

Ahmet Kural Instagram Hesabı?

1.4 milyon takipçi sayısına ulaşan Ahmet Kural’ın instagram kullanıcı ismi @ahmtkural

Ahmet Kural Oynadığı Diziler?

Henüz çok genç bir yaşta olmasına rağmen bir çok dizide rol alan Ahmet Kural’ın en bi hayli beğeni alan dizileri; ‘Kardeş Payı, Bir Bulut Olsam, İşler Güçler, Gazi, Üsküdar’a Giderken, Yamak Ahmet ve Kahramanlar’ adlı yapımlardır.

Ahmet Kural Oynadığı Filmler?

Ahmet Kural’ın oynadığı filmler içinde ‘Düğün Dernek, Çalgı Çengi, Baba Parası, Oflu Hocanın Şifresi, Sümela’nın Şifresi, Düğün Dernek 2, Ailecek Şaşkınız’ adlı filmler yer alıyor.

Ahmet Kural Ödülleri?

2015 senesinde tertip edilen Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi erkek komedi oyuncusu, 2017 senesinde ise Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde en bi hayli beğeni alan erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Ahmet Kural Eski Sevgilisi Kim?

Ahmet Kural’ın 2017-2018 senelerı içinde ilişkisinin olduğu ve olaylı bir şeklide ayrıldığı eski sevgilisi, herkesin yakında zamandan tanıdığı kadın pop şarkıcısı Sıla Gençoğlu’dur.

Ahmet Kural Eski Nişanlısı Kim?

2015 senesinde kendisi gibi oyuncu olarak bilinen Burcu Kıratlı ile nişanlanmış fakat çok sürmeden ayrılmışlardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu