Biyografiler

Ali Erbaş kimdir, Ali Erbaş Biyografi

Ali Erbaş kimdir, biyografi kategorimizde 1961 doğumlu ve mesleği Din Adamı olan Ali Erbaş biyografisini paylaşalım istedik. Ali Erbaş kimdir?, Ali Erbaş nereli?, Ali Erbaş kaç yaşında, tüm detaylar Ali Erbaş biyografi makalemizde..

Başlıklar

Ali Erbaş kimdir? – Biyografisi

Ali Erbaş (Diyanet İşleri Başkanı)

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir Nereden Mezun Olmuştur? Ne Zaman Diyanet İşleri Başkanı Olmuştur? Hangi Üniversitede Akademisyenlik Yapmıştır? Hangi Üniversitede Rektörlük Yapmıştır? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Ali Erbaş Kaç Yılında Doğmuştur?

Ali Erbaş 1961 senesinde doğmuştur.

Ali Erbaş Nerede Doğmuştur?

Ali Erbaş Ordu’nun Kabadüz İlçesi Yeşilyurt köyü doğumludur.

Ali Erbaş Esasen Nerelidir?

Ali Erbaş aslen Orduludur.

Ali Erbaş Kaç Yaşındadır?

Ali Erbaş 58 yaşındadır.

Ali Erbaş’ın Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Ali Erbaş 1.78cm boyunda 78 kilodadır.

Ali Erbaş’ın Göz Rengi Nedir?

Ali Erbaş’ın göz rengi kahverengidir.

Ali Erbaş Nereden Mezun Olmuştur?

Ali Erbaş, ilkokulu Yeşilyurt Köyü ilkokulunda okumuştur. 1980’de Sakarya İmam-Hatip Lisesi’nden, 1984’de ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1987’de Tefsir Anabilim Dalında “Kur’an’daki Tekrarlar” isimli teziyle Yüksek Lisansını, 1993’te ise Dinler Tarihi Anabilim Dalında “İlâhî Dinlerde Melek İnancı” isimli teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Ali Erbaş Nerede Akademisyenlik Yapmıştır? 

Ali Erbaş, 1993 senesinde Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. 1994 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında Paris’te Centre George Pompidou ve Sorbonne Üniversitesi kütüphanelerinde Dinler Tarihi ve Din Bilimleri alanında araştırmalar yaptı. Daha sonra 1996-1997 öğretim senesinin başından bu yana bir yıl boyunca Strasbourg Beşerî Bilimler Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak alanıyla alakalı araştırmalar yapmıştır. 1997-1998 öğretim yılı başında yurda döndü ve Kasım 1998’de Doçent, Ocak 2004’de Profesör olmuştur. Ali Erbaş, 1997-2002 senelerı içinde 5 yıl Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2006-2011 senelerı içinde iki dönem aynı fakültenin Dekanlığını yürüttü. 2003-2011 senelerı içinde Sakarya Üniversitesi’nde Senato Üyesi, 2006-2011 senelerı içinde ise aynı üniversitede Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Ali Erbaş Hangi Üniversitenin Rektörlüğünü Yapmıştır?

Ali Erbaş, Ali Erbaş 8 Haziran 2017 tarihi itibariyle Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.

Ali Erbaş Ne Zaman Diyanet İşleri Başkanı Olmuştur?

Ali Erbaş, 17 Ağustos 2017’de Diyanet İşleri Başkanlığına atanmıştır.

Ali Erbaş’ın Yazdığı Kitaplar Nelerdir?

•Kur’an’daki Tekrarlar Ve Hikmetleri

•Ramazan Günlükleri

•Hristiyanlıkta İbadet

•Hristiyanlık ’ta Reform ve Protestanlık Tarihi

•Hristiyanlık

•Melekler Âlemi

•Hristiyan Ayinleri 

Ali Erbaş’ın Eşi Kimdir?

Ali Erbaş, Seher Erbaşla evli olup 4 çocuk babasıdır.

Ali Erbaş’ın Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Vardır?

Ali Erbaş’ın Instagram hesabı olan @dibalierbas’ın 228 bin takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise (@DIBAliErbas) 327 bin takipçisi bulunmaktadır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu