Biyografiler

Temel Karamollaoğlu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Temel Karamollaoğlu kimdir, biyografi kategorimizde 07 Haziran 1941 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Temel Karamollaoğlu biyografisini paylaşalım istedik. Temel Karamollaoğlu kimdir?, Temel Karamollaoğlu nereli?, Temel Karamollaoğlu kaç yaşında, tüm detaylar Temel Karamollaoğlu biyografi makalemizde..

Başlıklar

Temel Karamollaoğlu kimdir? – Biyografisi

Temel Karamollaoğlu

Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiş fakat aslen Sivaslı bir Türk siyasetçidir. İlkokul,ortaokul ve lise eğitimlerinin tamamını Kayseri’de tamamlamıştır. Devletin bir çok kolunda kendine yer edinmiştir. Temel Karamollaoğlu’nun en son Saadet Partisi Genel Başkanlığı’nı yaptığını bilmekteyiz. Yurtdışında üniversite yaşamı olan ünlü siyasetçinin Türkiye’ye döndüğünde başka partilerde de olduğunı bilmekteyiz. Saadet Partisi Genel Başkanı olmadan önce Fazilet, Milli Selamet ve Refah gibi siyasi partilerde de olduğunu bilmekteyiz. Temel Karamollaoğlu’nu şimdi daha yakında zamandan tanıyalım…

Temel Karamollaoğlu’nun Mesleği Nedir?

Karamollaoğlu, Türkiye’de ve yurtdışında bulunan çeşitli federasyonlarda başkanlık yaptığı bilinmektedir. Diplomasını aldığı meslek mühendisliktir fakat kendisini,siyasete adamıştır. Bu doğrultuda Türkiye’de, çeşitli siyasi partilerde yer almıştır. En son, Saadet Partisi Genel Başkanı’dır.

Temel Karamollaoğlu’nun Doğum Tarihi Nedir?

Siyaset adamı Temel Karamollaoğlu, 7 Haziran 1941’de dünyaya gözlerini açtığini bilmekteyiz.

Temel Karamollaoğlu’nun Boyu Ne Kadardır?

Bu konu ile ilgili bir bilgiye rastlanılmamıştır.

Temel Karamollaoğlu’nun Kilosu Nedir?

Bu konu ile ilgili bir bilgiye rastlanılmamıştır.

Temel Karamollaoğlu Kaç Yaşındadır?

Temel Karamollaoğlu,79 yaşındadır.

Temel Karamollaoğlu’nun Burcu Nedir?

Temel Karamollaoğlu’nun haziran ayında dünyaya geldiğunu bilmekteyiz. Bu nedenle kendisi İkizler burcudur.

Temel Karamollaoğlu’nun Gözleri Hangi Renktir?

Temel Karamollaoğlu’nun kahverengi göz rengine sahip olduğu bilinmektedir.

Temel Karamollaoğlu’nun Eşi’nin İsmi Nedir?

Temel Karamollaoğlu’nun eşinin isminin,Ayşe Yasemin Karamollaoğlu olduğu edinilen bilgiler içinde bulunmaktadır.

Temel Karamollaoğlu’nun Eğitim Hayatı Nasıldır?

Temel Karamollaoğlu’nun ünversiteye kadar olan süreçlerdeki eğitiminin tümü Kayseri’de geçmiştir. Üniversite tercihi ise İngiltere’de bulunan Manchester Üniversitesi’nden yana olmuştur. Burada eğitim yaşamı sürerken, ‘İngiltere Türk Talebe Birliği Başkanlığı’ yapmıştır.

Temel Karamollaoğlu’nun Kariyeri Nasıl Şekillenmiştir?

1967’de İngiltere’den ülkesine dönen Temel Karamollaoğlu ilk kez Sümerbank’ta ve Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmıştır. Devlet Planlama Teşkilatı’nda ki görevi Tekstil Sektör Uzmanlığı’dır.Ardından Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı,Sorumlu Müsteşar Muavinliği gibi mesleklerde etkin rol almıştır. En son da kurucusu üyesi olarak da anılan Saadet Partisi’nde görev almıştır.

Temel Karamollaoğlu Esasen Nerelidir?

Temel Karamollaoğlu aslen Kahramanmaraşlı’dır. Babasının öğretmen olmasından dolayı  üniversiteye kadar olan yaşamı Kayseri’de geçmiştir.

Temel Karamollaoğlu’nun Kullandığı Sosyal Platformlar Hangileridir?

Ünlü siyasetçi Karamollaoğlu’nun kullandığı sosyal platformların başında instagram gelmektedir. İnstagramda @t_karamollaoglu adlı hesabı mevcuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu