Başvurular

Samsun’da 2.500 TL Maaşa Çalışacak Çoban Bulunamıyor ! 2022

Samsun’da 2.500 TL Maaşa Çalışacak Çoban Bulunamıyor ! 2022, iş başvuru bölümüzde Samsun’da 2.500 TL Maaşa Çalışacak Çoban Bulunamıyor ! ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Samsun’da 2.500 TL Maaşa Çalışacak Çoban Bulunamıyor ! başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Samsun’da 2.500 TL Maaşa Çalışacak Çoban Bulunamıyor !

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven yapmış olduğu bilgilendirmede 400 çoban alımı yapacaklarını dile getirdi. Güven, Samsun’da büyükbaş ve ufakbaş hayvan bakımı için yüzlerce sürü yönetimi elemanı ( çoban ) gereksinimlerinin olduğunu kelimelerine ekledi. Samsun’da bu işi yapan dostların ise şu an için 2.500 TL maaş aldıklarını dile getirdi.

Samsun’da 400 Sürü Yönetimi Elemanı Alımı Yani Çoban Alımı Yapılacak !

“Sürü Yönetim Elemanı Benim Projesi” ile ilgili konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun genelinde büyükbaş ve ufakbaş hayvan bakımı için çoban gereksiniminin olduğunu ve bu nedenten açığı katabilmek için kurslar açıldığını, açılmaveya devam edeceğini dile getirdi.  Kadir Güven, yüzlerce sürü yönetimi elemanı alımı yani çoban alımı yapmayı planladıklarını kelimelerine ekledi. Samsun’da sürü yönetimi elemanlığı yapanlar ise şu an için 2.500 TL ücret alıyorlar. Ülkenin doğusunda çoban olanların aldıkları paralar ise daha fazla. Bunun en büyük sebebi alanların daha kapsamlı ve sürülerin daha kalabalık olması. Samsun’da ise sürüler daha az ve alanlar doğu illerinde olduğu kadar kalabalık değil.

Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü çerçevesinde, bakanlığımıza bağlı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği işbirliği ile uygulanmakta olan ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi’ kapsamı içinde çalışmalarımız sürdürmekte. Bu bağlamda 2016 yılı içinde 14 ilçemizde 22 kurs açılması ve 502 kursiyerin belgelendirilmesi için gerekli başvurular yapılmış ve İş-Kur iş planı kapsamına alınmıştır. Ayrıca bu zamana kadar ise açılan kurslarımızdan 268 kişi belgesini almıştır” dedi.

Ayrıca Samsun’da 200 bin ufakbaş hayvan sayısından dolayı 400 çobana ihtiyaç varken, 325 bin büyükbaş hayvan için ise alakalı bakanlık aracılığıyla ihtiyaç duyulan çoban rakamının ise daha açıklanmadığı bilgisine ulaşıldı.


DİĞER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu