Başvurular

PAEM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak! Başvurular Nasıl Olacak?

PAEM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak! Başvurular Nasıl Olacak?, iş başvuruları bölümünde PAEM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak! Başvurular Nasıl Olacak? ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. PAEM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak! Başvurular Nasıl Olacak? ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Başlıklar

PAEM 1000 Komiser Yardımcısı Alacak! Başvurular Nasıl Olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı 75 Kadın 925 erkek komiser yardımcısı alımı yapıldığını açıkladı. Lisans mezunu ve mesleğinde 2 senedir çalışanların kabul edileceği komiser yardımcılığı istihdamında kabul edilecek adaylar sınava tabii tutulacak. Ön başvurular 19-31 Ağustos 2021 tarihleri içinde Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Sınav ücreti 300 TL olarak belirlenmiştir. 31 Ağustos 2021 saat 17.00’a kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 2021 YILI 6.DÖNEM İLKDERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVI hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank Şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank İnternet Bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. Başvuru ayrıntı kısmı nelerdir?

 Aranan Şartlar

. En az dört yıllık lisans düzeysindeki bir yükseköğretim programından yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

. Başvuru tarihi saygınlığıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

. Son iki performans değerlendirme puanı iyi yahut çok iyi olmak,

. Kısa yahut uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece artması için açılan kurslara, yarışma sınavı yahut seçmelerine girmeyi de önler,

. Haklarında meslekten yahut memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli yahut idari soruşturma yapılıyor olmamak.

PAEM’e başvuran emniyet elemanı adayların yukarıda gösterilen şartlardan herhangi birini taşımadıkları bilinmesi halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri bittirilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu