Biyografiler

Özgür Özel kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Özgür Özel kimdir, biyografi kategorimizde 21 Eylül 1974 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Özgür Özel biyografisini paylaşalım istedik. Özgür Özel kimdir?, Özgür Özel nereli?, Özgür Özel kaç yaşında, tüm detaylar Özgür Özel biyografi makalemizde..

Özgür Özel kimdir? – Biyografisi

Özgür Özel

21 Eylül 1974’te Manisa’da doğmuş bir siyasetçidir, Özgür Özel. Esas mesleğinin eczacılık olduğunu bildiğimiz siyasetçinin ilk tanınması Cumhuriyet Halk Partisi aracılığıyla gerçekleşmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde grup vekilliği yapmakla meşguldür.2009 senesi yerel seçimlerinde Manisa Belediye Başkanlığı’na aday olmasına rağmen seçilememiştir. Lakin 2015 yılı yerel seçimlerinde CHP ile milletvekili olarak mecliste yer almıştır.2015 senesinde Atatürkçü Düşünce Derneği adlı topluluk aracılığıyla kendisine ‘Yılın Siyasetçisi’ ödülü verilmiştir. Manisa Soma’da maden ocaklarında yaşanan faciadan sonra,bu maden ocakları için denetim noksanlıklerini ifade eden Özel, o dönem uzun süre tartışılmıştı. Şimdi kendisini daha yakında zamandan tanıyalım.Özgür Özel kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır,mesleği nedir gibi aklınıza gelebilecek tüm sorular ve yanıtları yazımızın devamında…

Özgür Özel’in Mesleği Nedir?

2015 senesinden günümüze kadar geçen sürede Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekilliği görevini sürdürmektedir.Asıl mesleği ise eczacılıktır.Mezun olduktan kısa bir süre sonra serbest eczacılık yapmış, ardından Manisa Eczacılar Odası’nda bir dönem çalışma yaşamı geçmiştir.

Özgür Özel’in Doğum Tarihi Ne Zamandır?

Özgür Özel’in 21 Eylül 1974 senesinde dünyaya gözlerini açtıği bilinmekte.

Özgür Özel’in Doğum Yeri Neresidir?

Özgür Özel Manisa’da dünyaya gelmiştir.

Özgür Özel Kaç Yaşındadır?

Özgür Özel 2022 itibari ile 46 yaşındadır.

Özgür Özel Esasen Nerelidir?

Özgür Özel aslen Balkan göçmeni bir ailenin oğludur. Babasının dedesinin Üsküplü olduğu,anneannesinin ise Selanik göçmeni olduğu edinilen bilgiler içinde bulunmaktadır.

Özgür Özel’in Boyu Ne Kadar?

 Bu konu ile ilgili bir bilgiye erişilemedi.

Özgür Özel Kaç Kilo?

Özgür Özel 75 kilogram ağırlığındadır.

Özgür Özel’in Burcu Nedir?

Eylül ayı doğumlu olan Özel, Başak burcudur.

Özgür Özel’in Eşinin İsmi Nedir?

Özgür Özel’in eşinin ismi Didem Özel’dir.

Özgür Özel’in Eğitim Hayatı Nasıl Geçmiştir?

Manisa’da doğan Özgür Özel,ilkokul ve ortaokul eğitimini bitirdiktan sonra lise okumak için İzmir’e yerleşmiştir.İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde Almanca okumuştur.Üniversiteye ise İzmir’de devam etmek isteyen Özel,Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Özgür Özel’in Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Özgür Özel’in en aktif kullandığı hesap twitter olarak bilinmekte.Twitterda @eczozgurozel adıyla tanınıyor.Ayrıca instagramda da 849 bin kişilik takipçi sayısıyla bir hesabı bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu