Biyografiler

Ozan Dolunay kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ozan Dolunay kimdir, biyografi kategorimizde 2 Mayıs 1990 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Ozan Dolunay biyografisini paylaşalım istedik. Ozan Dolunay kimdir?, Ozan Dolunay nereli?, Ozan Dolunay kaç yaşında, tüm detaylar Ozan Dolunay biyografi makalemizde..

Ozan Dolunay kimdir? – Biyografisi

Ozan Dolunay (İyi Günde Kötü Günde Dizisi Sarp)

Ozan Dolunay Türk televizyon dizisi ve sinema oyuncusudur.İlk olarak Ttalı Küçük Yalancılar adlı dizi de ekran karşısına çıkmıştır.Ardından Kanal D ekranlarının vazgeçilmez dizisi Zalim İstanbul’da Cenk Karaçay kişiliğine hayat vermesiyle bilinmekte. Aslını söylemek gerekirse kariyerine mühendislikle alakalı hedef koyan Ozan Dolunay’ın rotasını oyunculuğa doğru çevirmeye başladığı bilinmekte.Birçok dizi ve filmde çok fazla karşı karşıya geldiğımız oyuncu Ozan Dolunay kimdir? Nerelidir?Kaç Yaşındadır? Boyu,burcu,kilosu ne gibi tüm sorular ve yanıtları siz değerli okurlarımız için derlenen makalemizde yer alıyor…

Ozan Dolunay Mesleği Nedir?

Asıl mesleği mühendislik olarak anılan Ozan Dolunay şimdilerde oyunculuk mesleğini icra etmekle meşgul

Ozan Dolunay Tam Doğum Adı Nedir?

Oyuncunun bilinen tam doğum adı Mehmet Ozan Dolunay’dır.

Ozan Dolunay Ne Zaman Doğdu?

Çeşitli kaynaklarda başka tarihler verilse de oyuncunun doğum tarihinin 2 Mayıs 1990 olduğu yönünde genel bir kanı söz konusu.

Ozan Dolunay Boyu Kaç?

Genç oyuncu Ozan Dolunay’ın boy uzunluğu 179 cm olarak bilinmekte.

Ozan Dolunay Kaç Kilo?

Ozan Dolunay 76 kilo ağırlığında.

Ozan Dolunay Kaç Yaşında?

Oyuncunun 1990 senesinde doğmuş olduğunu varsayarsak 2022 yılı itibari ile 30 yaşındadır.

Ozan Dolunay Hangi Burç?

Ozan Dolunay Kova burcu erkeğidir.

Ozan Dolunay Sevgilisi Kimdir?

Ozan Dolunay’ın sevgilisinin rol arkadaşı Bahar Şahin olduğu söyleniyor.1997 senesinde Ankara’da doğan Bahar Şahin de Türk dizi oyuncusudur.İlk çıkışını yakaladığı dizi ise Yeşim Ceren Bozoğlu,Ezgi Asar ve Ceren Moray’ın başrollerini paylaştığı O Hayat Benim dizisi’nde oynadığı Müge kişiliği olmuştur. Genç oyuncu hemen ardından bir çok değişik dizi de daha büyük rollerde olmuştur.

Ozan Dolunay Doğal Saç Rengi Nedir?

Ozan Dolunay’ın doğal saç rengi yeşil olarak bilinmekte.

Ozan Dolunay’ın Doğal Göz Rengi Nedir?

Oyuncunun doğal göz renginin açık kahverengi olduğu bilinmekte.

Ozan Dolunay Nerede Doğdu?

Ozan Dolunay Ankara doğumlu oyunculardandır.

Ozan Dolunay’ın Eğitim Hayatı Nasıldır?

İlkokul ve ortaokul eğitimlerine dair bir bilgi elde edilemedi. Lakin liseyi Enka Lisesi ve Cleveland Highs High School’da okuduğu bilinmekte. Hemen ardından üniversite eğitimi için tercihini de Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlıyor. Oyunculuk yapmaya karar veren Ozan Dolunay,Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitimler almaya başlıyor. Pek çok ünlü isimden de birebir oyunculuk eğitimleri aldığı bilinmekte. Bu ünlü isimler içinde Çağ Çalışkur,Bahar Kerimoğlu ve İpek Bilgin yer alıyor.

Ozan Dolunay Rol Aldığı Diziler Neler?

Tatlı Küçük Yalancılar

Oyunbozan

Yüksek Sosyete

Lise Devriyesi

Darısı Başımıza 

Zalim İstanbul

Ozan Dolunay’ın Sosyal Medya Hesapları Neler?

Oyuncunun instagram uygulamasını kullandığı bilinmekte. Burada ki hesabının kullanıcı ası @modolunay. Ayrıca oyuncunun bu hesabında 800 bine yakın da takipçisi yer alıyor.Twitter hesabında da aktif olan oyuncuyu aynı kullanıcı adını sorgulayarak bulacaksınızdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu