Başvurular

Nüfus Müdürlükleri, Hastaneler ve İŞKUR’ TYP ile 8 Bin Personel Alımı Yapılıyor

Nüfus Müdürlükleri, Hastaneler ve İŞKUR’ TYP ile 8 Bin Personel Alımı Yapılıyor, iş başvuruları bölümünde Nüfus Müdürlükleri, Hastaneler ve İŞKUR’ TYP ile 8 Bin Personel Alımı Yapılıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Nüfus Müdürlükleri, Hastaneler ve İŞKUR’ TYP ile 8 Bin Personel Alımı Yapılıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Nüfus Müdürlükleri, Hastaneler ve İŞKUR’ TYP ile 8 Bin Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR üzerinden yeni günde TYP personel alım ilanları yayımlandı. Türkiye geneli farklı illerde bulunan kamu kurumları ve bu kurumların birimlerine yapılacak alımlarda çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. 

Kamu İlanları olarak bizlerde siz değerli okurlarımıza yayımlanan TYP personel alım ilanlarında bulunan;

* Alım yapılacak kurumların bulundukları şehirleri 

* TYP personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken koşulları

* TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair ayrıntı kısmı bir araya getirdik. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara açıklamalan yeni TYP ilanları 16 farklı şehir için yayımlandı. Yayımlanan bu ilanlarda bunun bunun yanında hem şehir merkezlerine hemde bu illerde bulunan hemen hemen her ilçeye alımlar yapılacak. 

Bu bağlamda;

TYP personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşları ile bu kuruluşlara bağlı olduğu şehirlerin listesi şu biçimde,

İlanlara göre; İstanbul, Gaziantep, Uşak, Erzurum, Bolu, Bartın, Ordu, Bursa, Erzincan, Balıkesir, Denizli, Çorum, Ardahan, Samsun, Tunceli,  Kilis. İlanlarda bunun bunun yanında söz konusu bu şehirlerin ilçelerine de alımlar yapılacak. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Yukarıda bulunan 16 farklı şehirde bulunan kamu kurumları içinde, İl Sağlık Müdürlükleri, Hastaneler, Adliyeler, Müftlükler, Orman İşletme, İl Orman Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Adliyeler, Belediye Başkanlıkları, İl Sosyal Hizmet Müdürlükleri yer alıyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar geçici süreli işçi kadrolarına alınıyorlar. Alımlar 3, 6 yahut 9 aylık süreli olarak ilan ediliyor. 

Bu alımlarda adayların Ağaçlandırma, Çevre temizliği, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, pozisyonları için istihdam edileceği bildirildi. 

Kontenjan Açıklamaları

Halen başvuru süreci devam eden TYP personel alım ilanlarında 8 binden fazla personel alımı için ilanlar yer alıyor. İlanların özeline baktığımız bazı kurumların toplu alımlar yaptığını göze çarpıyor. 

Kilis Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkezde görevlendirmek için 300 personel alımı yapacağını açıkladı. Erzincan Belediye Başkanlığı 590 TYP personel alım ilanı yayımladı. Tunceli Valiliği 175, Ardahan 100, İstanbul için yalnızca 1225 TYP personel alım ilanı yayımlandı. 

İŞKUR TYP ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanlarına başvuru koşulları standart olup tüm adayların sağlaması gerekir. Özel şartların bulunmadığı başvuru koşulları İŞKUR üzerinden adaylara ilan ediliyor. 

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. Adaylar başvurularını isterlerse İŞKUR’un web sayfasından elektronik olarak yapacaklar yada adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri üzerinden şahsen yapacaklar. 

TYP İLANLARINI İŞKUR’DA GÖRÜNTÜLEME

Söz konusu şehirlerde bulunan kamu kurumlarına başvuru yapacak aşağıda bulunan yöntemler yayımlanan ilanlara dair ayrıntı kısmı görüntüleyebilirler. 

* Aşağıda bulunan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isteğe göre şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu