Biyografiler

Melih Bulu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Melih Bulu kimdir, biyografi kategorimizde 1970 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan Melih Bulu biyografisini paylaşalım istedik. Melih Bulu kimdir?, Melih Bulu nereli?, Melih Bulu kaç yaşında, tüm detaylar Melih Bulu biyografi makalemizde..

Başlıklar

Melih Bulu kimdir? – Biyografisi

Melih Bulu (Boğaziçi Üniversitesi Rektörü)

Melih Bulu Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması ile gündeme oturan Melih Bulu, 1970 senesinde Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Eşinin adı Yasemin, oğlunun adı ise Furkan’dır. İngilizce’yi iyi bir düzeyde bilmektedir ve İstanbul’un Kavacık semtinde yaşamaktadır. 

1992 senesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Lisans bölümünü tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini şimdi rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. Daha önce TUSAŞ’ta çalışmıştır ve burada Atak Helikopter, CASA ve F-16 programlarında mühim rol almıştır. Aynı zamanda özel sektörde P&G bünyesinde fabrika müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

Akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık ve koordinatörlük gibi görevlerde bulunan Melih Bulu’nun siyasi tecrübesi de bulunmaktadır. Kendisi Ak Parti Sarıyer ilçe kurucusudur ve İl çapında da çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 senesinde Melih Bulu, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını  koymasıyla da tanınmaktadır. 

Melih Bulu Ne Zaman Doğdu?

Gündemdeki rektör, 1970 senesinde dünyaya gelmiştir. 

Melih Bulu Kaç Yaşında?

1970 doğumlu olan Bulu, 2022 senesi itibariyle 51 yaşındadır. 

Melih Bulu Eşi Kim?

Eşi Yasemin Bulu ile bir evlilik sürdürmektedir. 

Melih Bulu Nereden Mezun?

1992 senesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Lisans bölümünü tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini şimdi rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır.

Melih Bulu Nerede Doğdu?

1970 senesinde Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. 

Melih Bulu Esasen Nereli?

Esasen, dünyaya geldiğu da yer olan Kırıkkale’lidir. 

Melih Bulu Çocuğu Var Mı?

Yasemin Bulu ile olan evliliğinden bir oğlu mevcuttur. Oğlunun adı Furkan’dır. 

Melih Bulu AKP ile İlişkisi Ne?

Kendisi Ak Parti Sarıyer ilçe kurucusudur ve İl çapında da çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 senesinde Melih Bulu, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını  koymasıyla da tanınmaktadır. 

Melih Bulu Daha Önce Yaptığı İşler Ne?

TUSAŞ’ta çalışmıştır ve burada Atak Helikopter, CASA ve F-16 programlarında mühim rol almıştır. Aynı zamanda özel sektörde P&G bünyesinde fabrika müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

Melih Bulu Akademik Kariyeri Nedir?

Akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık ve koordinatörlük gibi görevlerde bulunmuştur. En son Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştır. 

Melih Bulu Twitter Hesabı Nedir?

Aktif bir biçimde Twitter kullanan ünlü ismin kullanıcı adı @melihbulu’dur. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu