Başvurular

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 712 Personel Alımı Yapacak!

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 712 Personel Alımı Yapacak!, iş başvuruları bölümünde Jandarma Ve Sahil Güvenlik 712 Personel Alımı Yapacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Jandarma Ve Sahil Güvenlik 712 Personel Alımı Yapacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Başlıklar

Jandarma Ve Sahil Güvenlik 712 Personel Alımı Yapacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, eğitim – öğretim maksadıyla 712 personel alımı yapacağını resmi internet sitesinden paylaşımı yaptı. Astsubay ihtiyacı sebebiyle JAMYO’ ya başvurular başladı. 12 Temmuz- 08 Ağustos 2021 tarihleri içinde kabul edilecek olan başvurularınızı  www.jandarma.gov.tr  ve  www.jsga.edu.tr  adreslerinden uygulayabilirsiniz.

Başvuru Açıklamaları

a.  Başvurular  yalnızca,  https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris  internet  adresleri  ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı   vasıtasıyla   yapılacaktır.   İnternet   ortamı   dışında   posta   yoluyla   yahut   şahsen   yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
b.  Adayların  “Başvuru  Kılavuzunun”  tamamını  okuduktan  sonra  başvurusunu  yapması gerekmektedir.
c. Başvurular, 12 Temmuz 2021 günü başlayıp, 08 Ağustos 2021 günü saat 23:59’da sona erecektir.
ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı yahut internet bankacılığı alternatiflerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Adaylarda aranacak nitelikler

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
b. Lise yahut lise dengi meslek okullarından mezun olmuş yahut kayıt tarihine kadar mezun olacak  durumda  olmak  yahut  denkliği  Milli  Eğitim  Bakanlığınca  onaylanmak  kaydıyla  yabancı ülke lise mezunu olmak,
c.  Düzeltilmemiş  nüfus  kaydına  göre  müracaat yapılan  yılın  Ocak ayının  biri  (01  Ocak 2021)  saygınlığıyla  yirmi  bir  (21)  yaşını  bitirmemiş  olmak,  [01  Ocak  2000  ve  sonrası  doğumlular başvuru    yapacaktır.    (Mahkeme    kararı    ile    yaş    düzeltmesi    yaptıran    adayların,    yaş düzeltmesinden  önceki  yaşları  esas  alınır.  Bu  husus,  sınavlar  ve  kayıt-kabul  işlemleri  sırasında kontrol edilecektir.)] ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
d. Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2021 yılı Jandarma  Astsubay  Meslek  Yüksekokulu  (JAMYO)  Öğrenci  Başvuru  Kılavuzu’nda  belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu