Başvurular

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor 2022

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

İstanbul Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor

İstanbul Üniversitesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamı içinde hemşire ve diğer sağlık personeli alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 15 gün içinde başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgilere haberimiz devamından varabilirsiniz.

 • İstanbul Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2018
 • Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Başvurular Nasıl, Nereden Yapılacak?
 • Adaylarda İstenilen Belgeler Nelerdir?
 • Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

İstanbul Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2018

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri Özel Bütçe ve Döner Sermaye gelirlerinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ikaznca Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da bulunan ek 2 inci maddenin (B) fıkrasına göre 2016 KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda gösterilen pozisyonlara anlaşmali personel alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Başvuracak adaylarda yukarıda gösterilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde gösterilen genel şartları taşıyor olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak biçimde alakalı birimin yönetimi aracılığıyla belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek.
 • Başvuracak adayların 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdırlar. Lisans mezunları için 2016 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.
 • 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak anlaşmasi feshedilenler; fesih tarihinden bu yana 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
UNVANI KİŞİ

SAYISI

BÜTÇESİ BAŞVURU ŞARTLARI KODU
HEMŞİRE 300 Özel Bütçe Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.

2016 KPSS B Grubu P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

H1
DİĞER SAĞLIK PERSONELİ 1 Döner Sermaye Bütçesi Eğitim Fakültelerinin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans Mezunu Olmak.

2016 KPSS B Grubu P3 Puan Türünden 70 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

İngilizce Yabancı Dil Sınavından (YDS) 80 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

Çocuk ve Travma ile Temel Drama Alanlarında Eğitim almış olmak

D 1

Başvurular Nasıl, Nereden Yapılacak?

Adayların, ilanın gazetede yayımlandığı günden bu yana 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.istanbul.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu ve Başvuru Dilekçesini eksiksiz doldurarak aşağıda gösterilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz aracılığıyla teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren yahut nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Adaylarda İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Fotoğraflı Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Diploma yahut Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e- devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)
 • 2016 KPSS Sınav Sonuç Belgesi
 • İlanda Belirtilen Nitelikleri Taşıyor Olunduğunu Gösterir Belgeler (D1 ünvanı İçin)

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

Başvurular Komisyon aracılığıyla değerlendirildikten sonra sonuçlar en geç 7 iş günü içinde www.istanbul.edu.tr adresinde yayına girecektır. Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile alakalı bilgilerin www.istanbul.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı veya sözlü bunun bunun yanında bir tebligat yapılmayacaktır. Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda olduğu yahut herhangi bir biçimde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin anlaşmasi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir. Bu bireyler hiçbir hak talebinde bulunamaz. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

Bu makalemizde İstanbul Üniversitesi aracılığıyla gerçekleştirilecek olan personel alımı ilanı ile ilgili başvuru formu, tarihleri ve şartları ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan personel alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu