Biyografiler

İlker Kaleli kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

İlker Kaleli kimdir, biyografi kategorimizde 11 Mayıs 1984 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan İlker Kaleli biyografisini paylaşalım istedik. İlker Kaleli kimdir?, İlker Kaleli nereli?, İlker Kaleli kaç yaşında, tüm detaylar İlker Kaleli biyografi makalemizde..

Başlıklar

İlker Kaleli kimdir? – Biyografisi

İlker Kaleli (Öğretmen Dizisi Akif)

Geçmiş dönem de yayına giren Poyraz Karayel dizisi ile seyircilerin büyük beğenisini kazanan, İlker Kaleli, 11 Mayıs 1984 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. İlk, orta ve lise eğitimlerini yine İstanbul’da bitirdi. Tam adı İlker Kaan Kaleli olan oyuncu, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Oyunculuk eğitimi için İngiltere’de bir dönem bulunan oyuncu, burada London Academy of Music and Dramatic Art ( LAMDA) oyunculuk eğitimleri aldı. Bu süreçlerde bunun bunun yanında, Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları Topluluğu’nda oyunculuk dersleri aldı. Annesi Beril Öztunalı ve babası Recep Kaleli olan oyuncunun Eda Esin Kaleli adında bir kız kardeşi yer alıyor. Son dizisi ile başlayan oyunculuk kariyeri, Kayıp isimli dizi ile sürdü. 2014 senesinde Silsile adlı film ile Beyaz Perde’de boy gösterdi. En çok tanındığı ve sevildiği yapım ise 2015 senesinde yayına giren, Poyraz Karayel dizisidir. Bu dizide Poyraz Karayel karakterini oynadı. Burçin Terzioğlu ile bu dizide tanışıp aşk yaşayan ikili üç buçuk yıl bu birlikteliği sürdürip, ardından sonlandırdılar. Şimdi ise kendinden 13 yaş ufak, güzel oyuncu Biran Danla Yılmaz ile ilişkisi olduğunu kabul etti.

İlker Kaleli Tam Adı Ne?

Tam adı İlker Kaan Kaleli’dir.

İlker Kaleli Esasen Nereli?

Baba aracılığıyla aslen Vanlı’dır.

İlker Kaleli Kaç Yılında Doğdu?

11 Mayıs 1984 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

İlker Kaleli Kaç Yaşında?

1984 yılı doğumlu Kaleli 2022 yılı itibari ile 36 yaşında.

İlker Kaleli Boyu Kaç?

Ünlü oyuncu, 1,77 cm boy uzunluğuna sahiptir.

İlker Kaleli Kilosu Kaç?

72 kg ağırlığı civarındadır.

İlker Kaleli Burcu Ne?

11 Mayıs günü doğan oyuncu Boğa burcu erkeğidir.

İlker Kaleli Nereden Mezun?

İlk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul’da bitirdi. Daha sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

İlker Kaleli Nerede Oyunculuk Eğitimi Aldı?

Önce İngiltere’de London Academy of Music and Dramatic Art ( LAMDA) oyunculuk eğitimleri aldı. Aynı zamanda,  Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları Topluluğu’nda oyunculuk dersleri aldı.

İlker Kaleli Kaç Dil Biliyor?

Sosyal medya aracında bir ara 6 dil bildiği gündeme gelen oyuncu, İngilizce aksanının Londra’da yaşadığı zamandan geldiği düşünülüyor.

İlker Kaleli Sevgilisi Kim?

Geçen aylarda kendinden 13 yaş ufak güzel oyuncu, Biran Damla Yılmaz ile aralarında aşk var dedikodusuna, yanıt veren Kaleli “1 aydır süren güzel bir arkadaşlığımız var” diyerek ilişkisini onayladı.

İlker Kaleli Burçin Terzioğlu İlişkisi?

Poyraz Karayel dizisi aracılığıyla tanışan ikili, dizideki aşkı gerçekte de sürdürdi. Üç buçuk yıl devam eden bu ilişki son buldu. Ayrılık sebebi ise İlker Kaleli’nin bir dönem Tükenmişlik Sendromu yüzünden sonlandırdığı bilinmekte.

İlker Kaleli Ailesi Kim?

Annesi Beril Öztunalı ve Babası Recep Kaleli’dir. Oyuncunun, Eda Esin Kaleli adında bir kız kardeşi yer alıyor. Annesi ve babası ardındandan boşanmıştır.

İlker Kaleli Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı?

2022- Öğretmen- Akif- Dizi

2015- Poyraz Karayel- Poyraz Karayel- Dizi

2014- Silsile- Sinema Filmi

2013- Kayıp- Dizi

2012- Son- Dizi

İlker Kaleli Instagram Hesabı?

Ünlü oyuncunun, 1,1 milyon takipcili Instagram hesabı @ilkerkaleli.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu