Biyografiler

Gökhan Özoğuz kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Gökhan Özoğuz kimdir, biyografi kategorimizde 14 Ekim 1976 doğumlu ve mesleği Sanatçı olan Gökhan Özoğuz biyografisini paylaşalım istedik. Gökhan Özoğuz kimdir?, Gökhan Özoğuz nereli?, Gökhan Özoğuz kaç yaşında, tüm detaylar Gökhan Özoğuz biyografi makalemizde..

Başlıklar

Gökhan Özoğuz kimdir? – Biyografisi

Gökhan Özoğuz (Athena Gökhan)

Gökhan Özoğuz aslen Gazianteplidir. Lakin 14 Ekim 1976’da İstanbul Fenerbahçe’de dünyaya gelmiştir. Açık öğretim Fakültesi’nde okuduğu zamanlarda en büyük hayali müzisyen olmaktı. Küçük yaşlardan beri gitar çalmasının da etkisiyle tüm kariyeri müzik alanında şekillenmiştir. İkiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte müzik eğitimi için 4 yıllığına Londra’da yaşayan kardeşler döndüklerinde birlikte iş yapmaya karar verdiler. Bu zamanda en büyük destekçileri dedeleri olmuştur. Kardeşi Hakan Özoğuz’un gitarist; kendisinin ise solist olduğu Athena grubunu birlikte kurdular. Eurovision’da ülkemizi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu Şarkının söz ve müziği, aranjesi ise tamamen kendilerine aitti. Zaten ülkemizin aldığı en yüksek puan; Athena grubunun aldığı puan olmuştur. Bu puanla ülkemizi dördüncülüğe taşıyan şarkı hala hepimizin en fazla sevdiği şarkılar içindedır. 12 adam şarkısı Türk Basketbol Takımı’nın sembol şarkısı haline gelmiştir.

GÖKHAN ÖZOĞUZUN AİLESİ KİMDİR?

Gökhan Özoğuz’un babası Ahmet Özoğuzdur.2007 senesinde vefat etmiştir. Gökhan’ın yaşamının değişmez bir parçası ise ikizi Hakan Özoğuzdur. Eşi Melis Ülken’dir ve Ayşe Derya adında bir kızı mevcuttur. Ayşe Derya en büyük çocuğudur. Kızından üç yaş ufak ikizleri mevcuttur. İsimleri ise; Leyla ve Ali…

GÖKHAN ÖZOĞUZ’UN BOYU VE KİLOSU NE KADAR?

Sevimliliğiyle bilinen sanatçının boyu 170, kilosu ise 70’tir.

GÖKHAN ÖZOĞUZ’UN BURCU NEDİR?

Ekim ayında doğan sanatçının burcu terazidir.

GÖKHAN ÖZOĞUZ VE KARDEŞİNİN MÜZİK GRUBUNUN ADI NEDİR? NE ZAMAN KURULMUŞTUR?

Gökhan ve Hakan kardeşlerin kurduğu grubun ismi Athena’dır. Türkiye’ de punk tarzda rock müzik yapan ilk gruptur. Bu grup; Özoğuz kardeşlerin Pentagram grubu eski gitaristi Ümit Yılbar aracılığıyla gitar dersleri alınması akabinde yani 1987 senesinde kurulmuştur.

ATHENA GRUBUNUN  ALBÜMLERİ VE ALBÜMDEKİ EN BAŞARILI ŞARKILARI NELERDİR?

1993 senesinde ‘One Last Breath’ albümünü çıkardılar. Bu albümde;  Volvera, Make My Stand,Bazil,In the Dreams gibi full yabancı şarkılar yer aldı. 1998’de ise ‘Holigan’ adlı albüm yayınlandı.Hala maçlarda söylenen ve albüme adını veren Holigan; büyük bir çıkışa imza attı. Bu albümde Tarlaya Ektim Soğan ve Hep Aynı adlı şarkıları da büyük bir sükse yaptı. ‘Tam Zamanı Şimdi’ albümleri 2000 senesinde dinleyenleriyle buluştu. Bu albümün öne çıkan şarkıları ise; Yaşamak Var Ya ve Her şey Güzel Olacak oldu.2002’de ‘Her şey Yolunda’ albümü ve 2010’da ‘Pis’adlı albümü çıktı. Bu albümlerin öne çıkan parçaları ‘Öpücük’ ve  ‘Serseri Mayın’oldu. 

ATHENA GÖKHAN’IN KULLANDIĞI SOSYAL PLATFORMLAR HANGİLERİDİR?

Farklın tarzı ve doğal  halleriyle sevdiğimiz Gökhan Özoğuz’un instagramda 670 bin takipçisi mevcuttur. Sevilen şarkıcı bunun yanı sıra sıkı bir twitter takipçisi ve kullanıcısıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu