Başvurular

En Az 60 KPSS İle Zabıt Katibi, Kütüphaneci, Hizmetli ve Memur Alımı Yapılıyor

En Az 60 KPSS İle Zabıt Katibi, Kütüphaneci, Hizmetli ve Memur Alımı Yapılıyor, iş başvuruları bölümünde En Az 60 KPSS İle Zabıt Katibi, Kütüphaneci, Hizmetli ve Memur Alımı Yapılıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. En Az 60 KPSS İle Zabıt Katibi, Kütüphaneci, Hizmetli ve Memur Alımı Yapılıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

En Az 60 KPSS İle Zabıt Katibi, Kütüphaneci, Hizmetli ve Memur Alımı Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla Eylül ayı içinde yahut Ekim ayı başında yayımlanan ilanlar ile memur alımları sürdürmekte. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanan memur alım ilanları ile farklı kadrolarda personel alımları yapılacağı bildirildi. Bizlerde bu haberimizin detay kısmında siz okuyucularımız için 3 farklı bakanlık ve kamu kurumu aracılığıyla yayımlanan ilanları bir araya getirdik. 

KAMUYA MEMUR ALIMLARI DEVAM EDİYOR

Geçen günlerde ilan edilen ve başvuru süreci devam eden memur alım ilanlarını yayımlayan 3 farklı kamu kurumu şu biçimde;

* Kültür ve Turizm Bakanlığı

* Yüksek Seçim Kurulu

* Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Yukarıda bulunan 3 kamu kurumunun yayımladıkları ilanlarda bulunan kadrolar şu biçimde;

60 KPSS İLE AİLE BAKANLIĞI İLANLARI

Diyarbakır Çermik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı paylaşımı yaptığı bir ilan ile Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımı yapacağını açıkladı. Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilana alakalı bölümlerden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

Kırıkkale Balışeyh Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da bir ilan yayımlayan alakalı üniversite bölümlerinden mezun adaylar içinden Büro Memuru alımı yapıldığını açıkladı. Bilgisayar bilmek şartı ile yayımlanan ilanda ehliyet şartı da yer alıyor. 

Bu iki personel alım ilanı için başvurular 60 KPSS puanıyla yapılacak. 

70 KPSS İLE YSK PERSONEL ALIMLARI

Yüksek Seçim Kurulu paylaşımı yaptığı bir açıklama ile merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere memur alımları yapacağını açıkladı. 

Kurum toplam 255 memur alımı yapacak. Alımlar ise  2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama kontrol işletmeni, 5 şoför, 2 sekreter, 1 santral memuru, 1 kaloriferci ve 10 hizmetli. şeklinde olacak. 

İlana başvuru yapabilmek için 70 KPSS puanına sahip olunması gerekiyor.

70 KPSS İLE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLANI

Kültür Bakanlığı Türkiye geneli 81 şehirde yapacağı personel alımları ile 785 memur istihdamı sağlayacak. 

Bakanlık aracılığıyla yapılacak alımlara göre kadro kontenjan ayrıntı kısmı şu biçimde; 500 Kütüphaneci alımı, 25 Arkeolog Alımı, 25 Müze Araştırmacısı alımı, 50 Mühendis Alımı, 65 Mimar alımı, 50 Şehir Planlayıcısı alımı, 50 Tekniker alımı, 20 Mütercim Tercüman

Başta Kütüphaneci olmak üzere bu alımlara da başvurular 70 KPSS ile olacak. 

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Söz konusu memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda bulunan bağlantılardan detaylara ulaşabilirler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Yüksek Seçim Kurulu personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alım ilanı (2) için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu