Başvurular

Adalet Bakanlığı ATK En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı ATK En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapıyor, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı ATK En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Adalet Bakanlığı ATK En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Adalet Bakanlığı ATK En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu (ATK), Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kadrosunda bulunan eksik bulunan pozisyonlar için personel alım ilanı yayımladı. 

Kurum aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda pozisyonda personel alımı bulunacağı ilan edildi. 

KPSS puan sıralaması esası sistemine göre yapılacak alımlara ise KPSS’den en az 70 almış adaylar başvuru yapabilecek. İlana ilişkin kadro ayrıntı kısmı ile başvuru şartları şu biçimde,

ALIM YAPILACAK KADRO DETAYLARI

Adalet Bakanlığı’na bağlı Adli Tıp Kurumu bünyesine gerçekleştirilecek olan memur alım ilanlarında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolarda alım ilanları yer alıyor. 

Bu alımlar için yayımlanan başvuru kılavuzunda bulunan kadro bilgilerine göre kurum;

Kadro Kontenjan Bilgileri

Makine Mühendisi kadrosu için 7 personel, Kimya Mühendisi kadrosu için 2 personel, Diğer Teknik Hizmet Personeli kadrosu için 13 personeli, Hizmetli kadrosu için 7 personel, Şoför kadrosu için 3 personel, Biyolog kadrosu için 9 personel, Laborant kadrosu için 8 personel, Hemşire kadrosu için 4 personel ve Sağlık Teknikeri kadrosu için ise 18 personel alımı yapacağını ilan etti. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Adli Tıp Kurumu’nun DMK üzerinden paylaşımı yaptığı personel alım ilanında bulunan bilgilere göre; ilana başvuru yapacak adayların tamamı Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan genel şartları sağlamak zorunda. 

Adayların bu şartların dışında bunun bunun yanında her kadro için ayrı ayrı tespit edilen özel şartların tamamına haiz olması gerekiyor. İlanlar için tespit edilen özel şartların ilki ise öğrenim şartı. Her pozisyon için ayrı ayrı öğrenim koşulu yer alıyor ve lise, önlisans ve lisans mezunları için alım ilanları yer alıyor. 

Bu çerçevde adaylardan istediğimiz yaş, KPSS, deneyim ve diğer koşullar şu biçimde;

İlana Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.), Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, KPSS’den en az 70 puan almış olmak. 

Adayların bu şartların dışında bunun bunun yanında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması isteniyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Öncelikle söz konusu alım ilanına başvuru yapacak adaylar için başvuru süreci başlamış durumda. 5 Nisan tarihine kadar devam edecek olan başvuru sürecinde adaylar online başvuru ile başvuru yapacaklar. Adli Tıp Kurumu’nun web sayfası üzerinden başvuruda bulunacak adaylar kendilerinden istediğimiz evrakları kurumun sistemine yükleyecekler ve başvurularını yapacaklar. 

ATK Memur Alımı İlan metni için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Personel alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu