Biyografiler

Cankat Aydos kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Cankat Aydos kimdir, biyografi kategorimizde 12 Kasım 1982 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Cankat Aydos biyografisini paylaşalım istedik. Cankat Aydos kimdir?, Cankat Aydos nereli?, Cankat Aydos kaç yaşında, tüm detaylar Cankat Aydos biyografi makalemizde..

Cankat Aydos kimdir? – Biyografisi

Cankat Aydos

Henüz Konya Selçuk Üniversitesi’nde öğrenci iken Kanal D’nin bi hayli beğeni alan dizisi Kayıp’ta rol alan bir oyuncudur. Hemen ardından Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman,İsmet Arif Karasu ve Sabri Özay’ın başrollerini paylaştığı bir Ankara polisiyesi Behzat Ç adlı dizi de oynamasıyla tanınırlığını elde etmiştir. Ankara’da dünyaya gözlerini açan genç oyuncunun aldığı rollerde ki başarıları sebebiyle yaşamı ve kişiliği bi hayli merak ediliyor. Bizlerde oyuncu Cankat Aydos  kimdir? Nerelidir? Yaşı, boyu,burcu,kilosu nedir gibi merak tüm sorular ve yanıtları siz değerli okurlarımız için kaleme aldık. Tüm detaylar yazımızın devamında yer alıyor…

Mesleği Nedir?

Cankat Aydos okuduğu tiyatroculuk bölümüyle doğrudan alakalı bir meslek icra etmeyi tercih etmiştir. Üniversitede tiyatro bölümünü tercih etmiştir. Şu anda ki mesleği oyunculuktur.

Ne Zaman Doğdu?

Henüz genç bir yetenek olmasıyla dikkat çeken oyuncunun doğum tarihinin 12 Kasım 1982 olduğu bilinmekte.

Boyu Kaç?

Genç oyuncu Cankat Aydos’un 184 santimetre uzunluğunda olduğunu aktarabiliriz.

Kaç Kilo?

Genç oyuncu Cankat Aydos 76 kilogram ağırlığındadır.

Kaç Yaşında?

1992 senesinde doğan oyuncunun yaşı 28’dir.(2022 yılı itibari ile)

Hangi Burçtur?

Cankat Aydos Kasım ayında doğmuş olması sebebiyle Yay burcuna mensuptur.

İlişkisi Var Mı?

Cankat Aydos’un ilişkisinin olup olmadığına dair herhangi bir veri elde edilememiştir. Lakin önceden biriyle ilişki yaşadığında bunu sessiz sedasız ve çok da dillendirmeden yaşıyor diyebiliriz.

Doğal Göz Rengi Nedir?

Oyuncunun doğal göz renginin kahverengi olduğu bilinmekte.

Doğal Saç Rengi Nedir?

Kahverengi göz rengine sahip olan oyuncunun siyaha yakın bir kahverengi tonlarında da saç rengine sahip olduğu bilinmekte.

Nereden Mezun Oldu?

Oyuncunun Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi’nde mezun olduğu bilinmekte. Oyuncu Cankat Aydos bu üniversite de bulunan Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden aldığı bir diploması yer alıyor. Ayrıca üniversiteye kadar olan zamanda ilkokul,ortaokul ve lise eğitimlerinin tamamını da Ankara’da tamamlamıştır.

Nerede Doğdu?

Ünlü oyuncu Cankat Aydos Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Cankat Aydos Hangi Projelerde Yer Aldı?

Behzat Ç

Kayıp

Arıza

Bir Deli Sevda 

Arkadaşlar İyidir

İnsanlık Suçu

Hayati ve Diğerleri

Hakan: Muhafız

Cankat Aydos’un Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Oyuncu Cankat Aydos da diğer birden fazla oyuncu şarkıcı ve sanatçı gibi twitter ve instagram uygulamalarında yer alıyor. İnstagram da @cankataydos kullanıcı adıyla bilinen oyuncunun hemen hemen elli bin takipçisi yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu