Biyografiler

Berat Albayrak kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Berat Albayrak kimdir, biyografi kategorimizde 21 Şubat 1978 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Berat Albayrak biyografisini paylaşalım istedik. Berat Albayrak kimdir?, Berat Albayrak nereli?, Berat Albayrak kaç yaşında, tüm detaylar Berat Albayrak biyografi makalemizde..

Başlıklar

Berat Albayrak kimdir? – Biyografisi

Berat Albayrak (Hazine ve Maliye Bakanı )

Berat Albayrak Türk iş insanı ve siyasetçidir. Peki Berat Albayrak kimdir? Nerelidir? Doğum Tarihi Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Kaç Yaşındadır? Gerçek Mesleği Nedir? Eğitim Hayatı Nasıldır? Boyu ve kilosu kaçtır? Haydi biraz daha yakında zamandan tanıyalım…

Berat Albayrak Kimdir?

Berat Albayrak, Türk iş insanı ve siyasetçidir. Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapmaktadır. 

Berat Albayrak’ın Doğum Tarihi Kaçtır?

Berat Albayrak 21 Şubat 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 

Berat Albayrak Nerelidir?

İstanbul’da doğmuştur fakat aslen Trabzonludur.

Berat Albayrak Kaç Yaşındadır?

Berat Albayrak, 42 yaşındadır.

Berat Albayrak’ın Boyu Kaçtır?

Berat Albayrak’ın 178m’dir. 

Berat Albayrak’ın Kilosu Kaçtır?

Berat Albayrak 71 kilodur.

Berat Albayrak’ın Göz Rengi Nedir?

Berat Albayrak’ın göz rengi kahverengidir.

Berat Albayrak’ın Eğitim Hayatı

Berat Albayrak, 21 Şubat 1978’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Sadık annesinin ise Kıymet’tir. Serhat adında bir abisi bulunan Albayrak’ın bir tane kardeşi mevcuttur. Lise eğitimini Fatih kolejinde bitirdiktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. 2002 senesinde New York’taki Pace Üniversitesi Lubin School of Business ‘te finans üzerine yüksek lisans yaptı. Doktorasını ise Kadir Has Üniversitesi’nde “Elektrik Enerjisi Üretiminde Yenilebilir Enerji Kaynakları ve Finansmanı: Bir Uygulama” adlı teziyle tamamlamıştır. 

Berat Albayrak’ın Siyasal Yaşamı

7 Haziran 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 1 Kasım genel seçimleri ardından Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 64. Hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na getirildi. Ahmet Davutoğlu ardından ise Binali Yıldırımın kurduğu 65. Hükümette de bu görevine devam etmiştir. 2017 Anayasa değişikliği neticesinde kabul gören Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ardından gerçekleştirilen 2018 Genel Seçimleri’nin ardından kurulan 66. Hükümette Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanmıştır.

Berat Albayrak’ın Futbol ile İlişkisi

Berat Albayrak, Trabzon ziyareti sırasında Trabzonspor’un yeni sezon forması armağan edilince “Yalnız bu forma 2010-2011 sezonu formalarıymış. Yani şampiyon sezonun formaları” dedi. Bu ifade ile 2010-2011 dönemi şike davalarına gönderme yapıldığını öne süren Fenerbahçe camiası tepki gösterdi. Trabzonlu olduğundan dolayı Trabzonsporlu olduğu bilinmektedir.

Berat Albayrak’ın Özel Yaşamı

Berat Albayrak, 2004 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan ile İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde dünya evine girmiştir. Bu nikâh merasiminde 4’ü yabancı önder olmak üzere 6 kişi nikâh şahitliği yapmıştır. Berat Albayrak’ın bu evlilikten dünya gelmiş olan Ahmet Akif ve Mahinur adında iki çocuğu mevcuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu