Biyografiler

Recep Tayyip Erdoğan kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Recep Tayyip Erdoğan kimdir, biyografi kategorimizde 26 Şubat 1954 doğumlu ve mesleği Başkan olan Recep Tayyip Erdoğan biyografisini paylaşalım istedik. Recep Tayyip Erdoğan kimdir?, Recep Tayyip Erdoğan nereli?, Recep Tayyip Erdoğan kaç yaşında, tüm detaylar Recep Tayyip Erdoğan biyografi makalemizde..

Başlıklar

Recep Tayyip Erdoğan kimdir? – Biyografisi

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. cumhurbaşkanıdır. Recep Tayyip Erdoğan, 11 yıl boyunca Türkiye başbakanlığı yapan bir siyaset adamıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı olarak da anılır. Esasen Rizeli olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kasımpaşa’da 26 Şubat 1954’te dünyaya gelmiştir.Futbola olan ilgisi ile de tanınır. Herkesin yakında zamandan takip ettiği Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan kimdir,nerelidir,yaşı,boyu,burcu kaçtır ve daha bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz yanıtlar makalemizdedır. Keyifli okumalar…

Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğum Tarihi Nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Şubat 1954’te dünyaya gözlerini açtıği bilinmekte.

Recep Tayyip Erdoğan Esasen Nerelidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,aslen Rizeli’dir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Boyu Kaç?

Recep Tayyip Erdoğan’ın boyu 185 santimetre uzunluğundadır. Dünyanın en uzun boylu önderleri içinde 4.sırada bulunmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Kaç Kilo?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 95 kilogram ağırlığında olduğu bilinmekte.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Burcu Nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 şubat doğumlu olduğu bilinmekte.Bu nedenle kendisi de Balık burcuna mensup.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan Kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın aslen Siirtli olduğu anılır.’İdealist Kadınlar Birliği’nin kurucu üyelerinden biridir.Fikir ve aksiyon alanlarında sosyal çalışmalar yapan biri olarak da tanınmaktadır. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın Çocuklarının İsmi Nelerdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın 4 tane çocuğu mevcuttur. İsimleri ise: Esra Erdoğan,Sümeyye Erdoğan, Ahmet Burak Erdoğan,Necmettin Bilal Erdoğan’dır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Göz Rengi Nedir?

Cumhurbaşkanı ve eski başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın göz renginin kahverengi olduğu bilinmekte.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Eğitim Hayatı Nasıldır?

Erdoğan’ın Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan mezun olduğu bilinmektedir. Recep Tayyip Erdoğan sene 1973’te İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Lakin fark derslerini de vererek Eyüp Lisesi diplomasına da sahip olmuştur.Ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Bu üniversiteden mezun olduğu yıl ise 1981’dir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Sosyal Medya Hesapları Hangileridir?

Cumhurbaşkanının en aktif kullandığı hesap instagramdır.8.1 milyon takipçi sayısına sahiptir. Bu platformda ki kullanıcı adı ise @rterdogan

Recep Tayyip Erdoğan’ın Hastalığı Nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın tıp  literatüründe ki ismiyle hastalığı ‘Villöz Adenom’dur. Yani bu hastalık kısaca Kalın Bağırsak Kanseri olarak anılır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu