Başvurular

81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri

81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri, iş başvuruları bölümünde 81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

81 İle 8 Bin Bekçi Alımı Ön Başvuruları Başladı! Başvuru Formu ve İşlemleri

Polis Akademisi Başkanlığı haftasonunda paylaşımı yaptığı bir açıklama ile 81 şehre 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilanı yayımlamıştı. 

Yayımlanan bu ilanda Bekçi alımı başvurusunda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ile ilanlara başvuru yapacak adayların yapmaları gereken tüm işlemleri Kamu İlanları olarak siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz. 

İşte 8 bin Bekçi alımı için bilinmesi gereken tüm ayrıntılar,

8 BİN BEKÇİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

8 bin bekçi alım ilanına başvuru yapacak adayların Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım yönetmeliğinde bulunan tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. İlan metninde bulunan bu koşulları siz değerli okurlarımıza ayrıntı kısmı ile aktarıyoruz. 

Genel Başvuru Şartları

İlgili yönetmelikte bulunan ve tüm adayların sağlaması istediğimiz genel başvuru koşulları içinde ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) içinde olmak. Başvuru yaptığı İL sınırları içinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,  Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahküm bulunmamak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak, Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde gösterilen şartları taşımak” koşulları yer alıyor. 

Yaş Şartı

Bekçi alım ilanında adaylardan talep edilen yaş şartı ayrıntı kısmı; 18 yaşını bitirdiktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih saygınlığıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve ardından doğmuş olmak) olmak,

Öğrenim Şartı

Söz konusu Bekçi alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. 

Askerlik Şartı

Bekçi alım ilanlarına askerlik görevini tamamlamış adayların başvuruları kabul edilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Bekçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar ilk kez elektronik olarak ön başvuru yapacaklar. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi yapılacak.

Ön başvuru yapılacak internet adresi için TIKLAYINIZ

Bekçi alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu