Başvurular

60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı

60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde 60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

60 KPSS ve Bilgisayar Sertifikası Şartı İle Sosyal Yardım Memuru Alım İlanı Yayımlandı

Kurban Bayramı öncesi yeni bir memur alım ilanı yayımlandı. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. 

Personel alımı için yayımlanan açıklamada ilana başvuruda bulunacak adaylar sağlamaları gereken tüm koşullar da yer aldı. İşte memur olma hayali kuran adaylar için yayımlanan o açıklama ve ayrıntı kısmı;

SOSYAL YARDIM MEMURU ALIM İLANI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında tek bir pozisyonda memur alınacağı bildirildi. Ankara için yayımlanan ilanda alımların Şereflikoçhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacağı ilan edildi. 

Ankara Şeferlikoçhisar SYDV ilanında Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrosu için personel ihtiyacı olduğunu açıkladı. 

KPSS, ÖĞRENİM VE DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Kurumun alakalı birimlerinde görevlendirmek üzere yapılacak olan Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru alımları için adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

Öğrenim Şartı

Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru olarak Ankara’da çalışmak isteyen adayların üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyolog, Sosyal Hizmet mezunu olmaları gerekiyor. 

Yaş Şartı

İlan için adayların 18 yaşından büyük olması ve 35 yaşından ufak olması şartı yer alıyor.

KPSS Şartı

Haberimizin başında da dile getirdiğimiz gibi söz konusu memur alımları için ÖSYM aracılığıyla yapılan geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak şartı var. 

Diğer Genel Şartlar

Yukarıda bulunan koşulların bunun yanında adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şu biçimde,

Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası olmak ve Microsoft Office Programlarını iyi derecede kullanabiliyor olmak, Askerlik görevini yapmış yahut muaf olmak veya askerlikle ilişkisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adli sicil kaydı bulunmamak ve geçmişte herhangi bir suctan hüküm giymemiş (ceza almamış) olmak, Sosyal İletişim becerisine sahip olmak, En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak.

Bu şartlara ek adayın Ankara Şereflikoçhisar’da ikamet etmesi şartı yer alıyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden uygulayabilirsiniz. Aşağıda bulunan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşacak adaylar başvuru ve diğer ayrıntı kısmı bu bağlantı üzerinden inceleyebilirler.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden ilan edilen ilanlar için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu