Başvurular

4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde 4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

4 Bin Kişik İŞKUR TYP Personel Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR üzerinden fazla sayıda personel alım ilanı yayımlanıyor. Kamu kurumları aracılığıyla da yayımlanan bu personel alım ilanlları içinde onlarca işçi ve memur alımları yapılacağı açıklamaluyor. 

Bu bağlamda yayımlanan personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşmak istedik. Bu haberimizin detay kısmında de siz okuyucularımıza gün içinde yayımlanan ve 5 binden fazla personel alımının yapıldığının ilan edildiği TYP ilanlarını bir araya getirdik.

4 BİNDEN FAZLA İLAN YAYIMLANDI

TYP personel alım ilanları kapsamı içinde yayımlanan personel alımları 3 şehirde yoğun olarak yapılacak. Bu 3 kentin dışında bunun bunun yanında farklı şehirlerde de alımlar olacak. 

Bu bağlamda Toplum Yararına Program kapsamı içinde personel alım ilanı yayımlayan kurumların olduğu şehirler şu biçimde, Isparta, Aydın, İzmir, Kırşehir, Çankırı ve Mersin.

Alımlar yoğunlukla Mersin, İzmir ve Çankırı’dan yapılacak. Bu 3 şehre yapılacak personel alım sayısı aşağı yukarı 4 binden daha fazla.

TYP İLANLARI HANGİ KADROLARDAN YAPILIYOR?

TYP personel alım ilanları işçi kadrolarına yapılıyor ve ağırlıklı olarak Çevre Temizliği kadrosuna gerçekleştiriliyor.  Bu kadronun dışında bunun bunun yanında Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın muhafaza edilmesi, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Vadi ve dere ıslahı pozisyonlarında da alımlar oluyor. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce İŞKUR üzerinden açıklamalan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Bu başvuru koşulları İŞKUR aracılığıyla ilan edilmiş koşullardan oluşuyor. 

Bu bağlamda TYP personel alımı başvuru koşulları; TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın bunun yanında adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvurular ya İŞKUR aracılığıyla elektronik olarak yada İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla bizzat yapılacak. 

İlanlara Başvuru ve Diğer Açıklamalar

* Aşağıda bulunan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isteğe göre şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR’da yayımlanan TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu