Başvurular

2 Bin 372 Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alım İlanı

2 Bin 372 Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alım İlanı, iş başvuruları bölümünde 2 Bin 372 Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alım İlanı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 2 Bin 372 Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alım İlanı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

2 Bin 372 Devlet Memuru, Sözleşmeli Personel, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alım İlanı

Bilindiği üzere kamu kurumlarının bir bölümü personel alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlıyor. Bu ilanlar çeşitli kadrolarda yayımlanmakta olup başvuru şartlarını sağlayan her aday ilanlara başvuru yapabiliyor. 

Mayıs ayının girmesinin güncellenen alım ilanlarında başvuru süreci yeni hafta içinde devam edecek olan alım ilanlarını siz değerli okurlarımıza sıra sıra aktarıyoruz. 

DPB’DE YAYIMLANAN MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan memur personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar; Sözleşmeli Personel Alım İlanları, Askeri Personel Alım İlanları, Sürekli İşçi Alım İlanları ve KPSS B Grubu Personel Alım İlanları kategorilerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacaklar. 

Bu çerçevede bu kategorilerde personel alım ilanı yayımlayan kurumlar, memur alım ilanlarına başvuru şartları ve ilan metinlerine nasıl ulaşılacağına dair ayrıntı kısmı aşağıda ayrıntı kısmı ile paylaşmak istedik. 

Askeri Personel Alım İlanları

DPB’de yayımlanan askeri personel alım ilanlarında başvuru süreci devam eden tek ilan Milli Savunma Bakanlığı aracılığıyla yayımlanan ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan 1640 anlaşmali er alım ilanı. Bu ilana adaylar KPSS’siz ve en az ilkokul mezunu olmak koşuluyla başvuru yapabilecekler. 

KPSS B Grubu Personel Alım İlanları

Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanlarında tek bir kurum için ilan yer alıyor. TÜBİTAK aracılığıyla ilan edilen alım ilanında 142 personel alımı yapılacağı açıklamaldu. Bu ilan içinde adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor.

Sürekli İşçi Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nca yayımlanan sürekli olarak işçi alım ilanlarında 500 işçi alımı için ilan yer alıyor. Bu ilana göre Türkiye Taşkömürü Kurumu KPSS’siz en az ilkokul mezunu adaylar içinden işçi alımı yapacak. Alımlarda dikkat çeken koşullardan bir tanesi de 32 yaşından gün almamış olmak şartı.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları

DPB’de en fazla alım ilanına sahip olan kategori bu alan. DPB’de anlaşmali personel alımı için ilan yayımlayan 8 farklı kurum yer alıyor. Bu kurumlar yayımladıkları ilanlar ile 50, 60 KPSS puan şartlarıyla personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

O kurumlar; Kocaöz Belediye Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Sayıştay Başkanlığı.

İLAN METİNLERİ

İlanları kurum kurum incelemek isteyen adaylar aşağıda bulunan bağlantılardan faydalanabilirler. 

Sözleşmeli Personel Alım İlanları için TIKLAYINIZ

Askeri Personel Alım İlanları için TIKLAYINIZ

Sürekli İşçi Alım İlanları için TIKLAYINIZ

KPSS B Grubu Personel Alım İlanları için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu