Başvurular

10 İlde Devlet Hastaneleri, Adliyeler ve Okullara TYP İle 5 Bin Personel Alınıyor

10 İlde Devlet Hastaneleri, Adliyeler ve Okullara TYP İle 5 Bin Personel Alınıyor, iş başvuruları bölümünde 10 İlde Devlet Hastaneleri, Adliyeler ve Okullara TYP İle 5 Bin Personel Alınıyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 10 İlde Devlet Hastaneleri, Adliyeler ve Okullara TYP İle 5 Bin Personel Alınıyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

10 İlde Devlet Hastaneleri, Adliyeler ve Okullara TYP İle 5 Bin Personel Alınıyor

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yeni ilanlar yayımlandı. 10 farklı şehirde bulunan kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan ilanlar binlerce personel alımı yapılacağı açıklamaldu.

Söz konusu alım ilanlarında bulunan açık kadrolar, adaylarda aranan genel başvuru koşulları, TYP ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağı ile alakalı ayrıntılar ve tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşmak istedik. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla devlet kurumlarına binlerce TYP personeli alımı yapılıyor. Gerekli koşulları sağlayan her vatandaşın başvuru yapabileceği bu alımlar için 10 farklı şehirde ki kurumlar ilanlar yayımlandı. Bu ilanlara göre, Tokat, Gaziantep, Adana, Ankara, Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Kayseri ve Kırşehir’de bulunan devlet birimleri çeşitli sayılarda personel alımları yapacaklar. 

TYP İLANLARINI HANGİ KURUMLAR YAYIMLIYOR?

TYP personel alım ilanları bakanlıklar, belediyeler ve bu kurumlara bağlı birimlerce gerçekleştiriliyor. Bu kurumlar içinde  bulunan birimleri siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz.

Devlet Hastaneleri, POMEM Merkeziler, İl İlçe Emniyet Müdürlükleri, Adliyeler, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, Belediye Başkanlıkları, Müftülükler, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Kültür Bakanlığına Bağlı Devlet Dairleri, İl Orman İşletmesi, Adalet Bakanlığı’na bağlık olarak adliyeler, Cumhuriyet Başsavcılıkları, İlçe Müftülüğü, Belediye Başkanlıkları, İl Müftülüğü, Valilikler, Kaymakamlıklar, İl Tarım Müdürlükleri.

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

10 farklı şehirde bulunan kamu kurumları aracılığıyla yayımlanan ilanlara başvuru koşulları sabittir. İŞKUR’un internet sitesinde bulunan bu koşulların dışında kurumlar özel koşullar talep etmezler. Bu koşulları ana başlıkları ile siz değerli okurlarımıza aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. İlanlara başvurular için adayların İŞKUR Genel Müdürlüğü’ne giderek başvurularını şahsen yapması seçeneğinin bunun yanında İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden elektronik olarak başvuru yapma olanağı da yer alıyor. 

TYP İLANLARINA NASIL ULAŞIRIM?

İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına adaylar aşağıda bulunan bağlantı üzerinden ulaşabilirler. Bu bağlantıya Tıklayan adaylar açılan sayfada bulunan Ara butonuna basarak yayımlanan tüm ilanları görüntüleyebilirler. Bunun bunun yanında adaylar bu sayfada bulunan şehir kısmını doldurarak da ilanları şehre göre görüntüleyebilirler.

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ 

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu