Biyografiler

Ziya Selçuk kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ziya Selçuk kimdir, biyografi kategorimizde 1 Mayıs 1961 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Ziya Selçuk biyografisini paylaşalım istedik. Ziya Selçuk kimdir?, Ziya Selçuk nereli?, Ziya Selçuk kaç yaşında, tüm detaylar Ziya Selçuk biyografi makalemizde..

Başlıklar

Ziya Selçuk kimdir? – Biyografisi

Ziya Selçuk (Milli Eğitim Bakanı)

Ziya Selçuk, Türk eğitimci ve siyasetçidir. Peki Ziya Selçuk Kimdir? Ziya Selçuk Nerelidir? Ziya Selçuk’un Eğitimi Nasıldır? Ziya Selçuk’un Kariyeri Nasıldır? Ziya Selçuk’un Siyasi Yaşamı Nasıldır? Kitapları Nelerdir? Ziya Selçuk’un Aile Yaşamı Nasıldır? Sosyal Medyası. İşte tüm detaylar…

Ziya Selçuk Kimdir?

Ziya Selçuk, Türk eğitimci ve siyasetçidir.

Ziya Selçuk’un Doğum Tarihi Kaçtır?

Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 senesinde doğmuştur.

Ziya Selçuk Nerelidir?

Ziya Selçuk, Ankara’nın Gölbaşı beldesinde doğmuştur. Ankaralıdır.

Ziya Selçuk’un Eğitim Hayatı

Ziya Selçuk, ilkokul ve ortaokul yaşamını Ankara’da bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesine geçmiştir. Fakülteden mezun olduktan sonra yüksek lisansını gelişim psikolojisi alanında tamamlamıştır. 1989 senesinde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde psikolojik danışmanlık ve klavuzluk alanında doktorasını tamamlamıştır. Daha sonra ise Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doçentlik ve profesörlük unvanlarına erişmiştir.

Ziya Selçuk’un Kariyeri 

Ziya Selçuk, TED Üniversitesi dahil olmak üzere bir çok özel eğitim-öğretim kumrunun kuruluşunda yer almıştır. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2003-2006 senelerı içinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nı yapmış, Milli Eğitim Bakanlığı müfredat reformu sürecini yönetmiştir. Türkiye’nin Avrupa Birliği Üyelik Müzakereleri kapsamı içinde bulunan 35 başlıktan birisi olan “Bilim ve Eğitim” başlığının görüşmelerinde Türkiye’yi temsilen bulunmuştur. Özel Maya Okulları’nın kurucusudur ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığı yapmaktadır. 

Ziya Selçuk’un Siyasi Yaşamı Nasıldır?

10 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilmiştir. Bir partiyle herhangi bir bağı yoktur, bağımsızdır. 

Ziya Selçuk’un Kitapları Nelerdir?

•İnsan İlişkilerinde Kendini Açma, 1995 

•Gelişim ve Öğrenme, 1998

•Okul Deneyimi ve Uygulama, 1998

•Dikkat Eksikliği ve Hiperaktif Çocuklar, 2000

•Sınıf İçi Rehberlik Uygulamaları, 2000

Ziya Selçuk’un Aile Yaşamı

Ziya Selçuk’un annesinin ismi Aynur Selçuki babasının ismi ise Cevdet Selçuk’tur. Oktay Selçuk adında bir erkek kardeşi mevcuttur. Rana Selçuk ile evlidir ve bu evlilikten dünyaya gelmiş olan Şahika ve Yusuf isminde iki çocuğu mevcuttur.

Ziya Selçuk’un Sosyal Medyası

Ziya Selçuk’un Twitter’da @ziyaselcuk adında 2,7 milyon takipçili hesabı mevcuttur. Instagramda ise @ziyaselcukprofdr isimli kullanıcı hesabı 3 milyon takipçi aracılığıyla takip edilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu