Biyografiler

Yeşim Salkım kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Yeşim Salkım kimdir, biyografi kategorimizde 12 Nisan 1968 doğumlu ve mesleği Sanatçı olan Yeşim Salkım biyografisini paylaşalım istedik. Yeşim Salkım kimdir?, Yeşim Salkım nereli?, Yeşim Salkım kaç yaşında, tüm detaylar Yeşim Salkım biyografi makalemizde..

Yeşim Salkım kimdir? – Biyografisi

Yeşim Salkım (Arıza Dizisi)

Yeşim Salkım Türk Musikisi üzerine üniversite eğitimi almış bir şarkıcıdır. Bugüne kadar onlarca şarkıya imza atmasıyla tanınıyor.Altı yaşlarında ufak bir çocukken Saklambaç Gazetesi’ne ait yarışmada  Fotoroman Kraliçesi olarak seçilmesi de kendisinin bugünlere taşıyan mühim bir detaydır. Şarkılarının dilden dile dolaştığı ve Türkiye’de aşağı yukarı herkesin tanıdığı Yeşim Salkım’ı ve yaşamına ilişkin tüm ayrıntıları  siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Yeşim Salkım kimdir? Nerelidir? Nereden mezun olmuştur? Yaşı,boyu,burcu, kilosu nedir? Evlilikleri kimlerledir? Çocuklarının ve albümlerinin isimleri nelerdir gibi tüm detaylar siz değerli okurlarımız için hazırlanan yazıda bir çırpıda okuyabileceğiniz biçimde anlatılmıştır. Keyifli okumalar…

Yeşim Salkım Mesleği Nedir?

Yeşim Salkım belirli düzeyde eğitimlerden geçmiş Arnavut Kökenli şarkıcıdır. Şarkılarıyla ve devasa konserleriyle bilinmesinin bunun yanında bir dönem oyunculuk mesleğini de icra etmesiyle tanınıyor.

Yeşim Salkım Ne Zaman Doğdu?

Ünlü şarkıcının doğum tarihi 12 Nisan 1968 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Yeşim Salkım’ın Boyu Kaç?

Sevilen şarkıcı Yeşim Salkım,172 santimetre boyundadır.

Yeşim Salkım Kaç Kilo?

69 kilodur.

Yeşim Salkım Burcu Nedir?

Nisan ayında dünyaya gözlere açtığı bilinen oyuncunun Koç burcu kadınlarından olduğunu söyleyebilmek olabilecek.

Yeşim Salkım Kaç Yaşında?

Yeşim Salkım yıl 2022 itibari ile 52 yaşındadır.

Yeşim Salkım Doğal Göz Rengi Nedir?

Şarkıcının doğal göz rengi kahverengidir.

Yeşim Salkım Doğal Saç Rengi Nedir?

Yeşim Salkım’ın doğal saç renginin siyah olduğu bilinmekte.

Yeşim Salkım’ın İlişkisi Var Mı?

Daha önce beş kez evlenip ayrıldığı bilinen şarkıcının şu anda bir ilişkisinin olup olmadığı bilinmemekte.

Yeşim Salkım’ın Evlilikleri Kimlerledir?

İlk evliliğini Mustafa İmre ile 1989’da yapmıştır. Şarkıcı Mustafa İmre ile yaşamını birleştirdiğinde yalnızca 20 yaşındaydı ve bu evlilikten kızı Gizem dünyaya gözlerini açtı. Çok kısa süren evliliğinin ardından 1998 senesinde Hakan Uzan’la bir evlilik yaşadı. Sadece iki yıl sürdü.2003 yılına sıra geldiğinde Arben İçli ile evlilik yaşadığı fakat bununda 2 yıl süreden daha az sürdüği bilinmekte. 2006 senesinde İlker İnanoğlu adlı oyuncuyla yaşamını birleştirdi. En son beşinci evliliğini Hakan Eratik ile gerçekleştirmiştir. Bu son evlilikten Ada isimli bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Lakin çift aldatma iddiaları üzerine 2015’te yollarını ayırmıştır.

Yeşim Salkım Albümleri Neler?

İstanbul’da Aşk

Vefa Borcu

Sevgilim

Ferman 

Yoktan Geliyorum

Ayna

Bazı zaman

Casablanca

Sen Nasılsan Öyleyim

Bambaşka

Yadigar

Aynen

Hiç Keyfim Yok

Hep Böyle Kal

Yuvarlanan Taşlar

Yeşim Salkım Nereden Mezun?

Şarkıcı Yeşim Salkım, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yeşim Salkım Sosyal Medya Hesapları Neler?

Yeşim Salkım’ın kendi şarkılarının yüklü olduğu bir youtube kanalı yer alıyor. Bunun bunun yanında instagram ve twitterda da en fazla takip edilen isimler içinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu