Başvurular

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Yeni Haftanın KPSS’siz Belediye Memuru ve İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu üzerinden alakalı birimlerine belediye memuru yada belediye işçisi alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıklarının yeni hafta içinde başvuru yapılabilecek ilanları yayımlandı. KPSS şartı olmadan yayımlanan bu alım ilanlarında bulunan tüm ayrıntı kısmı Kamu İlanları olarak sizlerle paylaşmak istedik. 

İşte Yeni haftanın belediye personeli alım ilanları;

YENİ HAFTANIN BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

İŞKUR üzerinden paylaşımı yaptığı ilanlar ile personel alımı yapacağını duyuran belediye başkanlıklarının olduğu şehirler içinde, Diyarbakır, Ankara, İstanbul, Sivas, Bursa, Bartın, Ordu, Bingöl, İzmir, Denizli, Kahramanmaraş, Manisa, Yalova, Burdur, Balıkesir, Antalya, Çanakkale, Ekirşehir ve Tekirdağ yer alıyor. Ayrıca alımlarda bu şehirlerde bulunan ilçeler içinde alım ilanları yer alıyor. Bazı belediye başkanlıklarının ilanları da belediye bağlı birimlere gerçekleştiriliyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ve yukarıda bulunan 19 şehirde alım yapılacağı açıklamalan belediye personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel ve özel koşullar yer alıyor. 

Genel koşullar devlet kurumlarında görev yapmak isteyen tüm adayların sağlamaları gereken koşullardan meydana geliyor. Bu koşullar tüm alım ilanları için geçerli olup tüm adayların sağlaması gerekiyor. 

Özel koşullar ise ilanı yayımlayan belediye başkanlığının alım yapacağı kadro için tespit ettiği şartlardan oluşuyor. Bu genel ve özel koşullar ise şöyle,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler aracılığıyla yayımlanan ilanlarda bulunan pozisyonlar için tespit edilen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum aracılığıyla tespit edilen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu yanıtlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak yahut muaf tutulmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Belediyeler aracılığıyla yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını, her belediye için yayımlanan ilan metninde bulunan başvuru evrakları ile birlikte şahsen yapacaklar. Lakin burada şöyle bir noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Belediye başkanlıkları adayların başvuru yapabilmeleri için 2 yahut 3 günlük başvuru süreci tanıyorlar. Bu süre içinde başvurular yapılmalı. 

İlan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu