Biyografiler

Ufuk Özkan kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ufuk Özkan kimdir, biyografi kategorimizde 11.04.1975 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan Ufuk Özkan biyografisini paylaşalım istedik. Ufuk Özkan kimdir?, Ufuk Özkan nereli?, Ufuk Özkan kaç yaşında, tüm detaylar Ufuk Özkan biyografi makalemizde..

Başlıklar

Ufuk Özkan kimdir? – Biyografisi

Ufuk Özkan

Geniş Aile dizinde ‘’Cevahir’’ kişiliği ile ekranlarda görüp sevdiğimiz Ufuk Özkan, 11 Nisan 1975 doğumludur. Esasen Samsun’lu olan Ufuk Özkan Almanya’nın Seeheim – Jugenheim beldesinde dünyaya gelmiş olup 12 yaşında ailesi ile birlikte Samsun’a kesin dönüş yapmıştır. Türkçe’yi iyi konuşamaması sebebiyle eğitimi 8. Sınıf yerine 5. Sınıftan devlet okulunda devam etmiştir. Samsun Belediye Ortaokulundan mezuniyeti sonrası sırasıyla Samsun Belediye Konservatuarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Öğrencilik senelerında palyaçoluk ve animatörlük yapmıştır.  Mezuniyeti ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunculuk kariyeri başlamıştır. Ufuk Özkan, 2005 senesinde Nazan Güneş Özkan ile evlenmiş olup bu evlilikten Eren adına bir oğulları olmuştur.

Ufuk Özkan Ne Zaman Doğdu?

Sempatik oyuncu 11 Nisan 1975 te doğmuştur.

Ufuk Özkan Boyu Kaç?

Özkan’ın boyu 182 santimetredir.

Ufuk Özkan Kaç Kilo?

Ufuk Özkan’ın bilindiği kadarıyla 75 kilogram ağırlığında olduğu tahmin ediliyor.

Ufuk Özkan Kaç Yaşında?

1975 senesinde doğan Ufuk Özkan’ın yaşı 2022 tarihi itibariyle 45’tir.

Ufuk Özkan Eşi Kim?

Ufuk Özkan’ın eşi 10 yıl boyunca Anadolu Ateşi dans grubunda baş dansçılık yaptığı bilinen Nazan Güneş Özkan’dır.

Ufuk Özkan’ın Burcu Ne?

11 Nisan tarihinde doğmuş olduğu için Ufuk Özkan Koç burcu erkeğidir.

Ufuk Özkan Nereden Mezun?

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden olan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezundur.

Ufuk Özkan Nerede Doğdu?

Ufuk Özkan Almanya’nın Seeheim – Jugenheim beldesinde dünyaya gelmiştir.

Ufuk Özkan Esasen Nereli?

Ufuk Özkan aslen Samsun ilinin Tekkeköy beldesine bağlı olan Hamzalı köyündendir.

Ufuk Özkan Oynadığı Diziler ?

Özellikle Geniş Aile dizisinde hafızalara kazınan oyunculuğu ile Ufuk Özkan; Çiçek Taksi, Ölümsüz Aşk, Cesaretin Var Mı Aşka, Zengin Kız Fakir Oğlan, Hayat Bazı zaman Tatlıdır ve Kalk Gidelim dizilerinde de rol almıştır.

Ufuk Özkan Televizyon Programları ?

Sempatik oyuncu 2011 senesinde Hayatım Dizi programı ile sunuculuğa adım atmış olup, 2012 senesinde Aileler Yarışıyor ve 2016 senesinde başlayıp aralıklarla devam eden Ben Bilmem Eşim Bilir isimli keyifli televizyon programlarında sunuculuk yapmıştır.

Ufuk Özkan Filmleri ?

Ufuk Özkan’ın olduğu filmler; Beyza’nın Kadınları, Süpürr! , Pak Panter, N’apcaz Şimdi, Geniş Aile : Yapıştır, Geniş Aile : Her Türlü, Güzel İkili, Sen Sağ Ben Selamet ve Milyonluk Kuş. 

Ufuk Özkan Ödüller ?

Özkan 2010 senesinde 1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri merasiminde Geniş Aile dizindeki performansı ile komedi dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü ve yine 2010 senesinde 37. Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri merasiminde  Geniş Aile dizindeki performansı ile komedi dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Ufuk Özkan Instagram Hesabı?

98.6 K takipçiye sahip olan Ufuk Özkan’ın instagram kullanıcı ismi @ufukozkan1975

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu