Başvurular

Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 işçi alımı yapıyor 2022

Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 işçi alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 işçi alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 işçi alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Türkiye Taşkömürü Kurumu 64 işçi alımı yapıyor

Türkiye Taşkömürü Kurumu veya bilinen kısa adı ile TTK, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamı içinde işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu ilan kapsamı içinde 64 eski hükümlü yani sabıkalı işçi alımı yapacaktır. İlan kapsamı içinde şoför, kalorifer ateşçisi, demiryolu hattı bakım onarımcısı, yıkama makinesi operatörü, aşçı alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 24 Ocak 2022 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamındadır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 64 Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2022

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından yahut https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi ışığında yalnızca bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi isteklerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan alakalı KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/yahut terörle karşılaşmada malul sayılmayacak biçimde yaralanan işçi isteklerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu bireylerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterli gelmektedir. Lakin, kariyer meslek isteklerine başvuru yapacak engellilerden alakalı KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. EKPSS’ye tabi engelli işçi isteklerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını tercih ederek başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik istekleri kabul edilmeyecektir.

Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği istekleri kabul edilmeyecektir. KPSS/EKPSS’ye tabi işçi isteklerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş rakamının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş rakamının beş katını geçmeyecek biçimde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. İşe alınacak işçilerin yalnızca noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi iş gücü isteklerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri içinden açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir. Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, iş gücü ilanında veya kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara açıklamalacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada bulunan diğer bireyler dahil edilebilecektir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde açıklamalacaktır. Bu açıklama, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli olarak yahut geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir nedenler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden yahut kamuda sürekli olarak işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi isteklerine yapılan başvurularda bireylerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il yahut bölge düzeyinde yayımlanan işçi isteklerinin başvuru süresi içinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile alakalı olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde alakalı iş gücü talebine başvurusu yapılır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin veya beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Şoför (Yük Taşıma) Alımı

İşe alınacak bireyler şoförlük sanatında çalıştırılacak olup aşağıdaki açıklamalara göre ehliyet sınıfı kontrolü yapılacaktır.- 28.04.1997 tarihinden önce ehliyet almışlarda “E” sınıfı ehliyet sahibi olmak

yahut

-“E” sınıfı ehliyeti 28.04.1997 tarihinden sonra almakla birlikte römorklu yahut yarı römorklu araç kullanımı ile alakalı yapılan uygulamalı sınavı geçmek. (“E” sınıfı ehliyete ek olarak “D” sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmek)

yahut

-Yeni sistem ehliyetlerde “CE+D” yahut “C+DE” sınıfı ehliyetlerden birine sahip olmak

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Şoför-Yük Taşıma
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
TTK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI KONFERANS SALONU 15.02.2022 10:00 – 11:00

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) Alımı

İşe alınacak bireyler meydan ve çevre işçiliği sanatında çalıştırılacak olup adayların sıcak su kazan ateşçisi belgesine sahip olması gerekmektedir.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)
Nitelik Başlığı Nitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve Sertifikaları Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı

İşe alınacak bireyler demiryolu işçiliği sanatında çalıştırılacaktır.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ

Yıkama Makinesi Operatörü (Maden) Alımı

İşe alınacak bireyler lavvar işçisi sanatında çalıştırılacaktır.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ ZONGULDAK / TÜRKİYE

Aşçı Alımı

İşe alınacak bireyler aşçılık sanatında çalıştırılacak olup aşçılık belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Aşçı

Çalışma Adresi : ZONGULDAK İLİ BAĞLI MÜESSESE MÜDÜRLÜKLERİ 67000 ZONGULDAK MERKEZ

Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

İşe alınacak bireyler “lavvar işçiliği” sanatında çalıştırılacaktır.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Yıkama Makinesi Operatörü (Maden)

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA

Şoför-Yük Taşıma Alımı

– İşe alınacak bireyler şoförlük sanatında çalıştırılacak olup aşağıdaki açıklamalara göre ehliyet sınıfı kontrolü yapılacaktır.- 28. 04.1997 tarihinden önce ehliyet almışlarda ”E” sınıfı ehliyete sahip olmak

yahut

– ‘E” sınıfı ehliyeti 28.04.1997 tarihinden sonra almakla birlikte römorklu yahut yarı römorklu araç kullanımı ile alakalı yapılan uygulamalı sınavı geçmek. ( ”E” sınıfı ehliyete ek olarak ”D” sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmek )

yahut

-Yeni sistem ehliyetlerde ”CE+D” yahut”C+DE ” sınıfı ehliyetlerden birine sahip olmak.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Şoför-Yük Taşıma

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)

Kura sonucu işe girmeye hak kazanan aday ” Meydan ve Çevre İşçiliği ” sanatında çalıştırılacaktır. Başvuracak adayların Sıcak Su Kazan Ateşçisi belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt)
Nitelik Başlığı Nitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve Sertifikaları Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Aşçı Alımı

İşe alınacak kişi Aşçılık sanatında çalıştırılacak olup Aşçılık belgesine sahip olması gerekmektedir.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Aşçı
Nitelik Başlığı Nitelik Aciklamasi
MEB Onaylı Sertifika Aşçılık

Çalışma Adresi : BARTIN TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ İŞYERLERİ 74300 AMASRA BARTIN / TÜRKİYE

Bu makalemizde Türkiye Taşkömürü Kurumu aracılığıyla yapılacak olan 64 eski hükümlü sabıkalı işçi alımı ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler verdik. Kurumca 2022 senesinde yayına giren tüm ilanlara ulaşmak için Türkiye Taşkömürü Kurumu 2022 iş ilanları sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu