Biyografiler

Tolga Çevik kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Tolga Çevik kimdir, biyografi kategorimizde 12.05.1974 doğumlu ve mesleği Komedyen olan Tolga Çevik biyografisini paylaşalım istedik. Tolga Çevik kimdir?, Tolga Çevik nereli?, Tolga Çevik kaç yaşında, tüm detaylar Tolga Çevik biyografi makalemizde..

Başlıklar

Tolga Çevik kimdir? – Biyografisi

Tolga Çevik

Tolga Çevik başarılı bir tiyatro oyuncusudur. Televizyonda sürekli olarak gördüğümüz bi hayli beğeni alan oyuncu bir çok başarılı işe imza atmıştır. Oyunculuk kariyerine üniversite yaşamıyla ve oynadığı oyunlarla yetinmeyip dünyaca ünlü oyunculardan da eğitim almıştır. Eğitimine Amerika’da bir süre devam eden Tolga Çevik, Amerikalı aktör Robin Williams’tan da eğitim almıştır. Uzun seneler Komedi Dükkanı adlı programı yapan usta oyuncu Star Tv ve TRT’de 2010-2011 senelerinde sezonu açmıştır. Daha sonra Arkadaşım Hoş geldin ile Avrupa turnesini bitirmiş ve Arkadaşım Hoş geldin oyununu Kanal D’ de 2013-2015 senelerı içinde sürdürmüştür. 2016 senesinde Müdür Ne Yaptın ? ile final yyaparak bu uzun yolculuğu tamamlamıştır.

Tolga Çevik Ne Zaman Doğdu?

Tolga Çevik 12 Mayıs 1974 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Tolga Çevik Boyu Kaç?

Başarılı komedyen 178 santimetre boy uzunluğuna sahiptir.

Tolga Çevik Kilosu Kaç?

Sevilen oyuncu 71 kilogram ağırlığına sahiptir.

Tolga Çevik Kaç Yaşında?

12 Mayıs 1974 tarihinde doğan Tolga Çevik’in 46 yaşında olduğu bilinmekte..

Tolga Çevik Eşi Kim?

Tolga Çevik’in 2004 senesinde yaşamını birleştirmiş olduğu eşi ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın kız kardeşi Özge Çevik’tir.

Tolga Çevik Çocukları?

Başarılı komedyen Tolga Çevik’in Özge Çevik ile olan evliliğinden Tan ve Tuna Çevik isminde iki çocuğu bulunmaktadır.

Tolga Çevik Burcu Ne?

Tolga Çevik’in boğa burcu erkeği olduğu bilinmektedir.

Tolga Çevik Oynadığı Diziler?

Tolga Çevik’in tiyatro kariyerinin yanında olduğu dizilerde bulunmaktadır. Yer aldığı dizilerdeki karakterleri de genelde çok bi hayli beğeni alan oyuncunun, oynadığı karakterler içinde Gülse Birsel’in senaristliğini üstüne aldığı Avrupa Yakası dizisindeki Sacit kişiliği de bulunmaktadır.

Tolga Çevik Alevi Mi?

Sık sık araştırılan konu bu olsa da; bu hususta herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Tolga Çevik Nereden Mezun?

Tolga Çevik Bahriye ilkokulunu bitirdikten sonra Özel Doğuş Lisesinde ortaokulu ve liseyi bitirdi. Lise senelerında tiyatro çalışmalarına yoğunlaşan oyuncu, bu alandaki kabiliyetinin farkına vardı. Liseler arası tertip edilen yarışmalarda en iyi oyuncu ödülleri elde etmiştir. Kendini sürekli olarak geliştiren ve eğitimlerine hız kesmeden devam eden oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarını kazanarak Üniversite eğitim hayatına başladı. Birçok tiyatro atölyesinde aktif rol alarak başarılı bir eğitim yaşamı geçiren bi hayli beğeni alan oyuncu, tiyatro eğitimi almak için Central Missouri State University’e A.B.D. ‘ye gitti. 1996 senesinde Türkiye’ye dönerek oyunculukta ilerledi ve çeşitli projelerde görev aldı.

Tolga Çevik Nerede Doğdu?

İstanbul doğumlu olan oyuncunun aslen Mersinli olduğu bilinmektedir.

Tolga Çevik Askerlik Yaptı Mı?

Tolga Çevik askerlik görevini yapmıştır; görevini bitirdiğı şehir ise Ankara’dır.

Tolga Çevik Instagram Hesabı?

Geniş bir hayran kitlesi olan Tolga Çevik’in instagramda  1,1 milyon takipçisi bulunmaktadır. Oyuncunun instagram hesabının kullanıcı adı @tolgacevikofficial’dır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu