Başvurular

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS’siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS’siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar, iş başvuruları bölümünde TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS’siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS’siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

TCDD, TÜLOMSAŞ ve MKEK KPSS’siz ve 60 KPSS İle Sürekli İşçi Alımı Yapıyorlar

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü (MKEK) yayımladıkları ilanlar ile işçi alımı yapacaklarını açıkladılar. 

Bu üç kurum aracılığıyla yayımlanan ilanları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında bulunan kadrolar şu biçimde, 40 Liman Vinç Operatörü, 188 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü, 86 Treb Tekil İşçisi. Adaylar söz konusu bu alım ilanlarına KPSS’siz başvuru yapabilecekler.

TÜLOMSAŞ İŞÇİ ALIM İLANI

TÜLOMSAŞ aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında alımların Proses İşçisi kadrosuna yapılacağı açıklamaldu. İlana KPSS’den en az 60 almış adaylar başvuruda bulunabilecek. 

MKEK İŞÇİ ALIM İLANI

MKEK sürekli olarak işçi alım ilanına göre alımlar çeşitli kadrolardan yapılacak. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlara KPSS şartı olmadan başvuru yapılabilecek. Alımlar Makine Teknolojisi Teknisyeni, Kimya Teknisyeni, Sıhhi Tesisatçı, Metal İşleri Teknisyeni, Tesviyeci, Beden İşçisi (Genel) kadrolarında olacak. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu kamu işçisi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce bazı başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Özel ve genelde değişen bu başvuru koşullarını genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde gösterilen şartları taşımak. Öğrenim şartını sağlamak, Bu şartlar içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kurumların tespit ettiği mesleki özelliklere sahip olmak, Varsa KPSS puan şartını sağlamak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf yahut tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/yahut arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İLAN DETAYLARI İÇİN

Bu üç kurum aracılığıyla yayımlanan ilanları daha kapsamlı bir şekilde incelemek için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

TCDD Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜLOMSAŞ personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MKEK Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu