Başvurular

TBMM 197 işçi alımı yapıyor 2022

TBMM 197 işçi alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde TBMM 197 işçi alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. TBMM 197 işçi alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

TBMM 197 işçi alımı yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi veya bilinen kısa adı ile TBMM, yayınlamış olduğu iş ilanında çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. TBMM işçi alımı ilanı kapsamı içinde 197 işçi alımı yapacaktır. İlan kapsamı içinde; aşçı, bahçıvan, bulaşıkçı, garson, hizmetli, pastacı, memur, görsel tasarımcı alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 7 Şubat 2022 tarihine kadar iş başvurusu yapacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamındadır.

  • Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İşçi Alımı İlanı 2022
  • Başvuru Şartları Nelerdir?
  • Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?
  • Sözlü yahut Uygulama Sınavı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İşçi Alımı İlanı 2022

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri ışığında yazılı ve sözlü yahut uygulama sınavıyla personel alımı yapılacaktır.

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-2019 senelerında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır. Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak açıklamalan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dahil) sözlü sınava yahut uygulama sınavına alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Sınava başvuruda bulunacak adayların;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde bulunan genel şartları taşımaları,
  • Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve gösterilen KPSS puan türünden en az yetmiş puan almış olmaları, gerekmektedir.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?

Başvurular 29.01.2022 tarihinde başlayıp 07.02.2022 tarihinde sona erecektir. Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen yahut posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar başvuru süresi içinde başvuruda olduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesinin (diploma) bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine gönderecektir. Öğrenim belgesi (diploma) ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sözlü yahut Uygulama Sınavı

Yazılı sınav puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre sözlü yahut uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların isim listesi ile sınavının yapılacağı yer, gün ve saat http://www.tbmm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Sözlü yahut uygulama sınavında başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak şarttır. Sözlü yahut uygulama sınavı neticesinde, yazılı sınav puanının %60’ı ile sözlü yahut uygulama sınav puanının %40’ı toplanarak adayların giriş sınavı puanı tespit edilecektir.

Adaylara tüm tebligat ve açıklamalar http://www.tbmm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak olup bunun bunun yanında yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru aşamasında yahut ardından gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenler ile ilgili alakalı Yönetmeliğin 20’inci maddesi kapsamı içinde işlem tesis edilecektir. Yayımlandığı tarihten sonra sınav ilanında herhangi bir değişiklik yapılması halinde söz konusu değişiklik http://www.tbmm.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Atama Yapılacak Kadrolar

STATÜSÜ UNVANI HİZMET
SINIFI
GÖREV
İLİ
KADRO SAYISI ATANACAKLARDA ARANILACAK NİTELİKLER
CİNS. KPSS YILI
PUAN TÜRÜ TABAN PUANI
ÖĞRENİM DURUMU
657 s.DMK
4/A md.
(Kadrolu)
Aşçı YHS Ankara 35 E/K KPSS 2018/2019
P94 / P93 / P3
70
Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı mutfak dalı yahut yükseköğretim kurumlarının aşçılık, gastronomi, gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden mezun olmak.
İstanbul 5
Yalova 2
Bahçıvan YHS Ankara 5 E/K KPSS 2018
P94 / P93
70
Mesleki eğitim veren liselerin tarım alanı bahçe bitkileri, süs bitkileri, peyzaj dalı yahut iki yıllık eğitim veren yüksekokulların yahut önlisans programlarının bahçe tarımı, süs bitkileri, peyzaj bölümünden mezun olmak.
Bulaşıkçı YHS Ankara 10 E/K KPSS 2018
P94
70
Lise yahut dengi okul mezunu olmak.
İstanbul 6
Yalova 2
Çay Ocakçı ve garson YHS Ankara 17 E/K KPSS 2018
P94 / P93
70
Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı servis dalı yahut iki yıllık eğitim veren yüksekokulların yahut önlisans programlarının ikram hizmetleri bölümünden mezun olmak.
Garson YHS Ankara 40 E/K KPSS 2018
P94 / P93
70
Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı servis dalı yahut iki yıllık eğitim veren yüksekokulların yahut önlisans programlarının ikram hizmetleri bölümünden mezun olmak.
İstanbul 5
Yalova 3
Hizmetli YHS Ankara 33 E/K KPSS 2018
P94
70
Lise yahut dengi okul mezunu olmak.
İstanbul 7
Yalova 2
Pastacı YHS Ankara 6 E/K KPSS 2018
P94 / P93
70
Mesleki eğitim veren liselerin yiyecek içecek hizmetleri alanı pastacılık dalı yahut iki yıllık eğitim veren yüksekokulların yahut önlisans programlarının pastacılık ve ekmekçilik bölümünden mezun olmak.
Memur GİH Ankara 14 E/K KPSS 2018/2019
P93/P3
70
En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların yahut önlisans programlarının halkla ilişkiler bölümlerinde mezun olmak.
Görsel Tasarımcı GİH Ankara 5 E/K KPSS 2018/2019
P3
70
En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin grafik tasarım alanında eğitim veren bölümlerinden mezun olmak.

Bu makalemizde TBMM aracılığıyla yapılacak olan işçi alımı ile ilgili geniş bir şekilde başvuru bilgilerine yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayına giren tüm ilanlara TBMM iş ilanları sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu