Başvurular

Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı, iş başvuruları bölümünde Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Şubat Ayı KPSS’siz Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Şubat ayının girmesinin ardından belediyeler yayımladıkları alım ilanları ile kadrolarında bulunan açık pozisyonlar için personel alım ilanları yayımladıklar. Belediyeler aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda personel alımı yapıldığını ilan edildi. 

Bu bağlamda en az lise mezunu olmak kaydıyla farklı eğitim düzeylerinden mezun adaylar içinden belediye memuru alımı yapılırken en az ilkokul mezunu adaylar içinden da belediye işçisi alımları yapılıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan tüm bu ilanlara dair ayrıntı kısmı sizlerle paylaşmak istedik.

BELEDİYE MEMURU VE İŞÇİSİ ALIM İLANLARI

Belediyeler aracılığıyla Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan söz konusu alım ilanlarında yer farklı şehirler için alım ilanları yer alıyor. Yayımlanan ilanlara göre alımlar, İstanbul, Diyarbakır, Mersin, Balıkesir, Denizli, Aydın, Isparta, Antalya, Bursa, Niğde, İzmir, Manisa, Çanakkale, Bayburt, Adana ve Gaziantep şehirlerinde yapılacak. 

Ayrıca söz konusu şehirlerde bulunan ilçelere de alımlar olacak. Adayların alım yapılacak ilçe listelerine haberimizin altında bulunan bağlantı üzerinden ulaşması gerekiyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Belediye Başkanlıkları aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında memur ve işçi pozisyonları olmak üzere iki farklı alanda alımlar yapılıyor. Alımlarda özellikle Büro Memuru, Büro İşçisi, Ofis Personeli, Vezne, Tahsilat, Evrak, Personelleri, Büro İşçisi, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Saha Personeli, Öğretmen,Eğitmen, Sağlık İşçisi gibi alanlarda çok sayıda memur kadrosu yer alıyor.

Bunun bunun yanında ilanlarda bunun bunun yanında temizlik personeli, park bahçe personelleri, hizmetli, hademe, birimlerde çalışacak işçi kadrolarında alımlar yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar tüm kadrolar için ortak olup tüm adayların haiz olması zorunluluk. 

Bu şartların dışında bunun bunun yanında asıl belirleyici olan koşullar ise özel koşullar. Bu koşullar ise belediye başkanlıklarının alım yapacakları kadrolara göre tespit ettikleri özel şartlardan meydana geliyor. Her kurum, kadro ve birim için değişik farklı belirlenip olup siz değerli okurlarımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler aracılığıyla yayımlanan ilanlarda bulunan pozisyonlar için tespit edilen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum aracılığıyla tespit edilen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu yanıtlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak yahut muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

Belediye Başkanlıkları aracılığıyla yayımlanan ilanlarda en mühim nokta başvuru süreci adayların başvuru süreçlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Zira alım ilanları bir günlük bile yayımlanmış olabiliyor. Bunun için belediyeler telefonla aranıp bilgi alınabilir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Belediye Personeli alım ilanlarına başvurular genelde ilanı yayımlayan belediyelere şahsen yapılıyor. Belediyeler ilan metinlerinde başvuru evraklarını ilan ediyorlar. Bu evrakların belediyelerin İnsan Kaynakları Müdürlüğüne teslim edilmesi sonucu başvurular gerçekleştiriliyor. 

İlanlara Nasıl Ulaşırım?

İlanlar İŞKUR üzerinden yayımlanıyor. Kamu İlanları olarak aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden ilanlara varabilirsiniz. 

İlan metinleri ve ilanlara dair diğer detaylar için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu