Başvurular

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ilanları ve iş başvurusu 2022

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ilanları ve iş başvurusu 2022, iş başvuru bölümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ilanları ve iş başvurusu ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ilanları ve iş başvurusu başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Başlıklar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş ilanları ve iş başvurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu yani bilinen kısa adı ile SGK, 2006 senesinde Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bulunan bir kamu kuruluşudur.  Kurum; genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık olmak üzere üç organdan buluşmaktedir. Sosyal Güvenlik Kurumu faaliyetlerinin devamı adına her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımızın devamında SGK iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu bulunmaktadır.

 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş İlanları 2022
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş Başvurusu 2022

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş İlanları 2022

Sosyal Güvenlik Kurumu riskten dolayı geliri ile kazançları azalan vatandaşların bir başkasına muhtaç olmadan yaşama gereksinimlerini gidermek adına kurulmuş bir sistemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizdeki en yoğun çalışan kamu kuruluşlarından biridir. SGK her sene görevlerini yerine getirebilmek ve kurumun faaliyetlerinin aksamadan sürmesi adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. SGK aracılığıyla yayınlanmış olan tüm bu iş ilanları aşağıda verilmiştir.

 • SGK 400 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • SGK 34 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • SGK 55 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • SGK Personel Alımı İlanına Ulaşmak İçin TIKLAYIN
 • SGK 400 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Sosyal Güvenlik Kurumu Büro Personeli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • SGK Denetmen Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYIN
 • SGK Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Sosyal Güvenlik Kurumu Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

SGK yayınlamış olduğu iş ilanları içinde ön lisans mezunu, lise mezunu, ilköğretim mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıklamıştır. Bu iş ilanları içinde; büro personeli, denetmen yardımcısı, müfettiş, müfettiş yardımcısı, çocuk gelişimi uzmanı, yerel muhasebeci, eczacı, güvenlik görevlisi, büro memuru alımı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş Başvurusu 2022

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla yayına giren tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde, İŞKUR üzerinde ve kurumun resmi adresi olan sgk.gov.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, iş başvuru formu, başvuru şartları, giriş formu, başvuru tarihleri gibi konularda bilgi almak ve ilanlara iş başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. İlanlar yayınlandıkça yukarıda vermiş olduğumuz gibi gerekli açıklamaları siz kıymetli okurlarımıza sosyal ağlar vasıtası ile yapacağız. Bunun dışında Sosyal Güvenlik Kurumu, iş ilanları yayınlanmadan insan kaynakları gibi çeşitli bölümlerine özgeçmiş ile yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. SGK bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlarımızın ilanların yayınlanmalarını beklemeleri ve yine söz ettiğimiz şekil ve usuller çerçevesinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu makalemizde SGK iş başvurusu nasıl yapılır geniş bir şekilde olarak anlattık. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan sgk açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu