Biyografiler

Songül Öden kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Songül Öden kimdir, biyografi kategorimizde 17.02.1979 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Songül Öden biyografisini paylaşalım istedik. Songül Öden kimdir?, Songül Öden nereli?, Songül Öden kaç yaşında, tüm detaylar Songül Öden biyografi makalemizde..

Songül Öden kimdir? – Biyografisi

Songül Öden (Şeref Bey Dizisi Neşe)

Sevilen oyuncu ilk kez 99 da Ferhunde dizisiyle ekranlarda görülmüştür. ardından Vasiyet, Havada Bulut, Gümüş dizileriyle tanınmış ve ekranların aranan yüzleri arasına girmiştir.2011 -2014 senelerı içinde ekranlarda olan ve yapımını MED yapımın üstüne aldığı Umutsuz ev kadınları dizisinde oynadığı Yasemin kişiliğiyle büyük ilgi toplamıştır. Dizide Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder gibi oyuncularla ekranları paylaşmıştır. 2002 senesinde Canberk Uçucu ile evlenen güzel oyuncu 2011 senesinde evliliğine son verme kararı almıştır. 2010 senesinde ise Kerem Alışık ile aşk yaşamaya başladı fakat 2015 senesinin aralık ayında bu birlikteliğe son vermişlerdir

Songül Öden Ne Zaman Doğdu?

17 şubat 1979 tarihinde dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu bunun yanı sıra kova burcu kadınıdır.

Songül Öden Boyu Kaç?

Songül Öden 170 cm boyundadır.

Songül Öden Kaç Kilo?

55 kilo civarı bir kilodadır.

Songül Öden Kaç Yaşında?

2022 senesinde bi hayli beğeni alan oyuncu 42 yaşına girecektir.

Songül Öden Eşi Kim?

Hemen hemen  4 yıl boyunca sevgili olarak ilişkisini sürdürdüğü Arman Bıçakçı ile evlenmiştir.

Songül Öden Eski Eşi Kim?

İlk evliliğini 2002 senesinde Canberk Uçucu adlı tiyatro oyuncusuyla evlenmiş olup 2011 senesinde bu birlikteliği noktalamıştır.

Songül Öden Oynadığı Diziler?

Umutsuz Ev Kadınları isimli uyarlama dizid bi hayli dikkat çeken Öden’in oynadığı diğer yapımlar içinde ‘Bir Aile Hikayesi, Gümüş, Fi’ gibi popüler yapımlar bulunmaktadır.

Songül Öden Nereden Mezun?

Songül öden ilk oyunculuk denemelerini gençlik senelerında Ankara deneme tiyatrosunda yapmıştır. Ankara Üniversitesinin oyunculuk ana sanat dalından mezun olan başarılı ve güzel oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuarında yarı zamanlı şan eğitimi de almıştır.

Songül Öden Ödüller?

Songül Öden kariyerinde iyi yapımların altına imzasını atmıştır. 8. Lions tiyatro ödüllerinde 2008 senesinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. 2012’de Muscat Film Festivalinde Onur Ödülü, MGD 18.Altın Objektif ödüllerinde yılın en iyi komedi dizisi kadın oyuncusu ödülü gibi ödüller alarak başarılarını ödüllerle taçlandırmıştır.

Songül Öden Nerede Doğdu?

Songül Öden Diyarbakır’da dünyaya gelmiş, 6 çocuklu bir aileye sahiptir. Ailesi Songül Öden 6 aylık iken boşanmıştır. Babası Müteahhit annesi ev hanımıdır.

Songül Öden Esasen Nerelidir?

Diyarbakır doğumlu, Zaza kökenlidir.

Somgül Öden Instagram Hesabı?

Songül Öden’in instagram hesabı @sngloden ‘dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu