Biyografiler

Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Sinan Akçıl kimdir, biyografi kategorimizde 20.05.1982 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Sinan Akçıl biyografisini paylaşalım istedik. Sinan Akçıl kimdir?, Sinan Akçıl nereli?, Sinan Akçıl kaç yaşında, tüm detaylar Sinan Akçıl biyografi makalemizde..

Sinan Akçıl kimdir? – Biyografisi

Sinan Akçıl

Sinan Akçıl Kimdir?

Sinan Akçıl şarkıcı ve söz yazarıdır. Genç sanatçı Sinan Akçıl 20 Mayıs 1982 senesinde dünyaya gözlerini açtı.  Doğduğu ülke ise Hollanda’dır. Esasen Çanakkalelidir. Babası da tüm ülkenin tandığı müzisyen Saim Akçıl’dır. St. Benoit Lisesi’nde okudu. Lise öğrencisiyken pop müzik besteledi ve ödül aldı. Nilüfer, Candan Erçetin, Ferhat Göçer, Kibariye, Ebru Gündeş ve Petek Dinçöz gibi bir çok ünlü ile birlikte çalışmalar yaptı. 2009 senesinde Hadise’nin Eurovision şarkısı “Düm Tek tek “şarkısını yazdı ve besteledi. Hande Yener “Hande’yle Yaz Bitmez” ve Funda Arar’ın “Hafıza” şarkısının kelimelerini yazdı. Ayrıca bir çok şarkı yazdı ve dile getirdi. İngilizce ve Fransızca dillerini çok iyi biliyor. 2014 senesinde The X Factor müsabakasında jüri kullanıcı hesabı yaptı. Hadise, Ebru Şallı ve Otillia ile aşk yaşamıştır. Bugünlerde ise 

Sinan Akçıl Nereli?

Şarkıcı Akçıl aslen Çanakkalelidir.

Sinan Akçıl Kaç Yaşında?

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl 38 yaşındadır.

Sinan Akçıl Boyu Kaç?

Yakışıklı şarkıcı Sinan Akçıl 1.77 cm boy uzunluğundadır.

Sinan Akçıl Kilosu Kaç?

Ünlü şarkıcı Akçıl 66 kilodur.

Sinan Akçıl Burcu Ne?

Sanatçı Sinan Akçıl boğa burcudur.

Sinan Akçıl Sevgilisi Var Mı?

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl önceden Ebru Şallı ve Hadise ile birliktelik yaşadı. Bugünlerde bir ilişkisinin olup olmadığı bilinmemekte.

Sinan Akçıl Eski Eşi?

Yakışıklı şarkıcı Sinan Akçıl 2018 senesinde Burcu Kıratlı ile evlendi. Sinan Akçıl ile eşi Burcu Kıratlı hemen hemen bir yıl sonra olaylı bir şeklide evliliklerini sonlandırdı.

Sinan Akçıl Nereden Mezun?

Şarkıcı Sinan Akçıl Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Konservatuvar Bölümü okudu ve buradan mezun oldu.

Sinan Akçıl Albümleri?

Kalp Sesi

Karnaval

Kapı

Tabi Tabi

Best Of Aşk

Yüzyılın Aşkı

Piyanist

Sinan Akçıl Şarkıları?

İkinci Sen

Hatırlasana 

Hoppa

Ayıp Yani

1001 Gece

Şarttır

Başka Şansın Yok

Gülmek Sadaka

Anlarsın

Mucize 

Goy Goy

Çok Sevmek Yasaklanmalı

Sinan Akçıl Aldığı Ödüller?

Şarkıcı Sinan Akçıl 1996 senesinde Milliyet Liseler Arası Şarkı Yarışması’nda En İyi Pop İcrası Ödülü, 

2008 senesinde Kadir Has Üniversitesi’nden En Has Albüm Ödülü ve Avrupa İş Adamları Derneği’nden Yılın Müzik Adamı Ödülü,

2010 senesinde Avrupa İş Adamları Derneği’nden Yılın Müzik Adamı Ödülü ve Türev Vakfı’ndan Yılın Müzik Adamı Ödülü,

2011 senesinde Siyaset Dergisi Ödülleri’nden Yılın Müzik Adamı, İstanbul Taksiciler Ödül Töreni’nden Yılın Bestecisi Ödülü, TÜREV Yılın En İyileri Ödülleri’nden En İyi Albüm Ödülü kazandı.

Sinan Akçıl Instagram Hesabı?

Ünlü sanatçı Sinan Akçıl’ın 1.7 milyon takipçili Instagram hesabı adresi:  @sinanakcil

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu